Wymiana Pasty Termoprzewodząca


(Lolek1303) #1

Witam

Mam problem chce wymienić paste termoprzewodząca w komputerze stacjonarnym i nie wiem jak to zrobić bo nigdy tego nie robiłem i nie wiem jaką wybrać paste :confused: możecie mi podesłać nazwę dobrej pasty tylko prosiłbym nie drogiej :slight_smile: a i jak ktoś by mógł mi napisać dokładną instrukcje jak wymienić pastę bo nieumiem :frowning: a tak wygląda obecna pasta nigdy nie była zmieniana.

 

 


(neXt___) #2

Dobra pasta? Arctic MX-2 - kosztuje niewiele (4g za 20 złotych, wystarczy na wiele aplikacji) i bardzo łatwo się ją używa. Zdecydowanie jedna z najlepszych i najbardziej przyjaznych past. Z trudniejszych w aplikacji, Gelid GC Extreme (3.5g za ~32 złote), która jest trochę wydajniejsza od Arctica, ale trudniejsza w założeniu, dlatego polecam tę pierwszą.

Jeśli chodzi o samą aplikację, na Internecie są setki poradników - na pewno znajdziesz coś dla siebie :] Sam preferuję metodę X


(Szaras08) #3

Najpierw oczyść proceros i radiator, potem za-aplikuj pastę kropka lub X, ja wole kropkę(nie może być za mała, ale i za duża też, by się nie wylała) po założeniu radiatora pasta sama się ułoży sama. Gotowe. Jako pasty możesz użyć np. Nutelli;) Każda pasta będzie lepsza niż nic.

Do oczyszczania możesz użyć np. Zmywacz do paznokci.


(abrakadabra77) #4

Tak jak kolega  polecę  MX-2  - nie sprawi problemu w nakładaniu jej nawet komuś  kto nigdy wcześniej tego  nie robił. Porządnie wyczyść  powierzchnię  procesora i spód radiatora np papierowym ręcznikiem, wyciśnij  na  procesor  niewielka ilość pasty (± wielkości ziarna grochu) i rozprowadź  cienką, równomierna warstwą  po całej powierzchni procesora,  ja to robię  za  pomocą  starej żyletki :), i nałóż radiator  Z tego co widać na zdjęciu  radiator  jest  pewnie solidnie zakurzony tak więc  pamiętaj o jego porządnym wyczyszczeniu z kurzu przed zabawą w  nakładanie  pasty :) 


(deralb) #5

mały artyluł do poczytania http://proline.pl/?n=nakladanie-pasty-termoprzewodzacej-na-procesor-najlepsza-metoda


(Lolek1303) #6

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi zamawiam pastę i do roboty myśle że dam radę :slight_smile: temat do zamknięcia .