Wymiana phenom II x2 na x4

Myślałem, że będziesz dalej leciał z szyną. Jeśli nie, to ustaw najmniejsze napięcie na którym chodzi stabilnie. Widzę, że BIOS podaje standardowe 1,35V i rozumiem, że na nim działał stabilnie? Jeśli tak, możesz spróbować dać mniejsze, na pewno wpłynie korzystnie na temperatury. Oczywiście przy założeniu, że na mniejszym będzie działał stabilnie.

A i PCI-E Clock ustaw ręcznie na 100MHz, tej wartości nie powinno się zmieniać, a nie wiem jak to jest z trybem Auto i jednoczesnym podwyższaniem innych parametrów.

Chciałem dalej lecieć z szyną, ale niestety nawet na 1,4V nie działa poprawnie. Może powinienem coś zmienić w HT link, bo czytałem że ma wpływ na stabilność procesora.

Daj napięcia na HT i NB 1,3V - bezpieczne. Do tego dla AM3 te wartości nie powinny przekraczać 2400MHz, ale możesz spróbować jeszcze obniżyć im mnożnik i ustawić obie w okolicach 2000MHz (np. 8 x 240 (HTT) = 1920). No i ustaw ręcznie timmingi pamięci. Nawet jak masz mniejszą częstotliwość niż 1333MHz, ustaw takie jak są standardowo dla niej.

Niestety nie poszedł już więcej, dzięki wielkie freedom za pomoc, naprawdę bardzo mi pomogłeś.