Wymiana plików pomiędzy win 7 a win xp

Witam

Mam w domu dwa komputery. Na jednym mam zainstalowany win 7 home premium, a na drugim win xp professional. Czy możliwe jest przesyłanie pomiędzy komputerami plików, dokumentów itp poprzez ich udostępnianie? czy dwa typy windowsów dają taką możliwość?

według mnie jak ustawisz w obu komputerarach taka sama grupę roboczą to w otoczeniu sieciowym będziesz mógł wymieniać pliki

Dokładnie.

Mam w domu PC który pracuje na Win7 oraz laptopa pracującego na WinXP. Po ustawienia tej samej grupy roboczej nie ma problemu z wymianą plików.

a jednak ja mam problem. gdy wchodzę z mojego kompa na otoczenie sieciowe(win 7) to wyświetla mi się komputer brata, jednak gdy chcę na niego wejść wyskakuje okno gdzie trzeba wpisać nazwę komputera i hasło podczas gdy żadne hasło nie było na tamtym kompie (win xp) ustalane. Natomiast gdy wchodzę z koma brata(win xp) na otoczenie sieciowe to nawet nie widać mojego kompa… jak rozwiązać te problemy?

Na obu komputerach włącz udostępnianie plików i drukarek.

Na Win7 wyłącz udostępnianie chronione hasłem.

W opcjach udostępniania folderu ustaw uprawnienia.

Sprawdź czy działa.

ustawiłem wszystko tak jak napisałeś. Pomogło to w takim stopniu że ja (win 7) mogę odczytać to co udostępni brat (win xp). ale dalej brat nie może odczytać tego co ja udostępnię. prze mu że nie ma uprawnień i musi się skontaktować z administratorem…

Dodane 15.08.2010 (N) 21:08

a jak dokładnie (krok po kroku) wyłączyć udostępnianie chronione hasłem? może coś nie tak wyłączyłem…

Jak dokładnie wyłączyć?

Centrum sieci i udostępniania -> wybierz grupę domową i opcje udostępniania -> zmień zaawansowane opcje udostępniania -> wyłącz udostępnianie chronione hasłem. (dla “obecny profil”)

I musisz udostępnić pliki/foldery wybierając we właściwościach udostępnianie zaawansowane i nadając uprawnienia odczytu dla konta “Gość”

P.S.

Jeżeli korzystasz z dodatkowej zapory sieciowej, pomocne może być odblokowanie portów 135-139 i 445.

wszystko mam tak jak napisałeś tylko nie wiem jak te porty dokładnie odblokować?

znalazłem też przy okazji cos takiego u siebie: http://img17.imageshack.us/i/dsc00951c.jpg/ może to w czymś pomoże i ułatwi zadanie…

Dodane 16.08.2010 (Pn) 10:13

pomoże ktoś???