Wymiana plików przez sieć LAN - na WiFi działa, na kablu nie

Witam,

mam nietypowy problem z moją siecią ponieważ normalnie na co dzień mam 3 komputery 2 łączące się z siecią poprzez wi-fi a jeden stacjonarny przez kabel lecz czasem potrzebuje podłączyć jeden laptop również przez kabel w celu przerzucenia znacznej ilości danych. I tu zaczyna się mój problem kiedyś wszystko działało a teraz gdy podłącze laptopa przez kabel to pc nie może zobaczyć plików na tym komputerze sam laptop jest widoczny natomiast jeśli próbuję wejść dostaję komunikat, że nie widzi komputera i mam się upewnić czy jest podłączony. Na laptopie pc nie jest widoczny wcale. Próbowałem diagnostyki sieci specjalnego narzędzia Microsoft-u wyłączania zapory, antywirusa restartów i nic dodam, że gdy odłączę laptopa i włączę wi-fi wszystko śmiga 2 komputery się widzą widzą pliki itp. Myślę, że wina jest po stronie laptopa ale nie wiem już gdzie szukać. Proszę o pomoc.

A teraz trochę danych:

Laptop - Windows 7 Home premium x86

PC - Windows 7 Home premium x64

Router - Netgear WGR612

Wszystkie komputery oczywiście w tej samej grupie domowej.

Witam,

zapewne ustawienia TCP/IP lub kabel ponosi za to winę.

Sprawdź kabel.

Łączysz laptopa do routera czy bezpośrednia PC z laptopem?

Jeżeli poprzez router i działa podczas tego połączenia internet to spróbuj wejść w PC poprzez otworzenie “Komputer” i w pasku adresu wpisać \adres_ip (lub nazwa komputera). np. \PC_dom lub \192.168.1.155

Jeżeli poprzez router i brak internetu, masz zapewne przypisany na stałe jakiś adres IP w karcie LAN ustaw na automatyczne i powinno zadziałać.

Jeżeli bezpośrednio to ustaw na stałe te adresy IP w PC i laptopie oraz tą samą maskę sieci i bramę.

Połączenie jest przez router i laptop i pc, przez wi fi wszystko działa, próbowałem na 2 kablach. IP jest automatyczne. Internet działa, próbowałem wpisywać i ip i nazwe pc

Jak łączyłeś bez routera to nic dziwnego, karty nie miały adresu (skoro ustawione automatycznie).

Poprzez router pójdzie w 100%, a jeżeli chcesz bez routera to ustaw wszystko w protokole TCP/IP i będzie OK. (zalecam jeżeli chcesz kopiować dużo i posiadasz w PC i laptopie LAN 1Gb, bo router ma 100Mb)

Zaloguj się do routera i zrób zrzut ekranu z ustawień zapory sieciowej routera.

Napisałem, że prze router. Sprawdziłem router nie ma sensu wrzucać screena ponieważ firewall mam wyłączony.

Dodane 07.09.2012 (Pt) 13:39

Proszę oto zdjęcie ustawień routera http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4dcbaf7c125c3fd2.html

Dodane 09.09.2012 (N) 10:55

Proszę o pomoc. Nikt już się nie wypowie w tej kwestii?

Sprawdź jeszcze w ustawieniach sieci bezprzewodowej czy nie masz włączonej opcji AP Isolation.

Sprawdź ustawienia zapory w systemie.

Szczerze to nie wiem co się stało… ale kombinowałem, kombinowałem aż przestałem mieć internet loguje się na router i widać jakby się zresetował wchodzę w sieć i działa… ustawiłem jeszcze raz AP wi fi itp i chyba wszystko jest sprawne na razie nie mam potrzeby przerzucania plików ale myślę, że wszystko działa :wink: temat można zamknąć. Dzięki wszystkim za pomoc.