Wymiana plików Vista - XP


(Norbertkrajewski) #1

Podłączyłem laptopa z XP Pro do komputera stacjonarnego z Vistą kablem sieciowym. Połączenie jest, bo laptop może korzystać z łącza internetowego Visty, ale w żaden sposób nie może pobrać plików z Visty. Mimo że w folderze zaznaczyłem opcję udostępniania to XP w otoczeniu sieciowym nawet nie widzi komputera z Vistą. Co zrobiłem nie tak?


(Micoud81) #2

wejdź w viscie do centrum udostępniania i sieci, tak bodajże się to nazywa. Tam włącz odnajdywanie sieci i udostępnianie plików.


(Norbertkrajewski) #3

Tu wszystko mam ustawione jak należy. Okazało się, że komputera nie widzi, ale jeśli go wyszukam po nazwie to pojawi się na liście, lecz... do podłączenia prosi o nazwę użytkownika i hasło. Nie mam pojęcia jakie, próbowałem z kont na obu komputerach. W Viście mam wyłączone udostępnianie chronione hasłem. Co jest grane?


(Micoud81) #4

ustaw na obu komputerach tę samą grupę roboczą...

kiedy prosi o hasło? gdy z komputera XP chcesz przejrzeć zasoby tego na Viscie czy odwrotnie?


(Polonus) #5

Sprawdź uprawnienia dostępu przez sieć dla tego udostępnionego folderu w kompie z Vista , czy masz włączona Pełną Kontrolę dla Wszystkich użytkowników, no i oczywiście :wink: oba kompy powinny być w tej samej grupie roboczej, jak słusznie doradził "Vendor43" :idea:


(Norbertkrajewski) #6

Prosi o hasło, gdy z XP chcę przejrzeć zasoby Visty (dopiero po użyciu opcji wyszukiwania i podaniu nazwy komputera). Są w tej samej grupie WORKGROUP, ale nie widzą się nawzajem. Tzn. w otoczeniu sieciowym Visty nie widzę XP i vice versa. Kabel na pewno jest sprawny, bo używam go również do połączenia z Xboxem i wszystko działa.