Wymiana plików za pomocą Total Commandera


(Wojtekt89) #1

Jak mogę wymieniać pliki za pomocą serwera ftp w programie Total Commander. Proszę o instrukcję co mam zrobić zarówno na komputerze z którego chce przesłać pliki i na tym z którego chce odebrać pliki. Chodzi o zwykłą wymianę plików między dwoma komputerami w domu.


(goomish) #2

Po pierwsze Total Commander nie ma wbudowanego serwera ftp a tylko może być klientem. Musiał byś więc na jednym z komputerów zainstalować jakiś serwer, np. http://filezilla-project.org/ a na drugim komputerze je "ściągać" Total Commanderem.

Po drugie - jak widać, w przypadku dwóch komputerów, zwłaszcza w domu nie jest to specjalnie wygodne. O wiele wygodniej będzie włączyć systemowe udostępnianie plików i folderów, i w ten sposób współdzielić pliki - w małej sieci domowej.


(Filipmoto2010) #3

Tak jak ktoś już napisał TC jest tylko klientem służy do wymiany plików do serwera i z servera który sobie gdzieś tam istnieje on nie tworzy servera najlepeszy sposób zainstaluj opere tam można stworzyć sój własny server i wymieniać pliki


(roobal) #4

Natomiast jeśli masz dostęp do jakiegoś serwera FTP to musisz w TC podać adres serwera (host), login i hasło oraz z którego trybu korzysta serwer (aktywny lub pasywny), najprawdopodobniej będzie to tryb pasywny. Wrzucasz pliki na serwer i jeśli serwer umożliwia anonimowe logowanie to wystarczy, że podasz link do plików i na drugim komputerze będzie można ściągnąć bezpośrednio z serwera, np. przez przeglądarkę stron WWW bez potrzeby używania Total Commendera.

W skrócie, Ty wrzucasz pliki na serwer, podajesz link do plików a na drugim komputerze tylko pobierasz.

Pozdrawiam!


(Naprawpc) #5

Krok po kroku wytłumaczone jak:

1) stawiać server na filezilla

2) konfigurować klienta filezilla http://www.youtube.com/watch?v=W3uE6-3_pDk

pozdrawiam :wink:


(Kpc21) #6

Tylko po co się męczyć z FTP, kiedy jest lepszy sposób.

Ustawiasz na obu komputerach we właściwościach systemu tą samą grupę roboczą, w Moich miejscach sieciowych powinny się wtedy widzieć.


(roobal) #7

Pod warunkiem, że komputery są w LANie :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Kpc21) #8

No jeśli jest kilka komputerów w domu i mają one połączenie z Internetem, to raczej trudno żeby nie były w LAN-ie. Chyba że ktoś ma kilka łączy internetowych, ale to jest mało prawdopodobne.


(roobal) #9

Tak, tylko zauważ że kolega się pyta jak wymieniać pliki przez FTP, dlatego my wywnioskowaliśmy, że komputery nie są w sieci lokalnej tylko w globalnej :wink:

EDIT : My wszyscy chyba skupiliśmy się na tej wymianie przez FTP, nie zauważając że komputery są w jednym domu :slight_smile: Dobrze, że chociaż Ty Kpc21 jesteś czujny :slight_smile:

Pozdrawiam!