Wymiana Płyty/CPU

Hej. Moja płyta główna odmówiła posłuszeństwa i mimo najszczerszych chęci nie moge obudzic jej do zycia.

Postanowilem wiec, przy okazji rozbebeszania pudla, zmodernizowac je troche przy okazji.

Krotkie streszczenie sytuacji na froncie:

===========================================

OBECNY ZESTAW:

Płyta: Asus M2n32 Sli DeLuxe

CPU: AMD Athlon X2 5200+

Ram: 2GB KINGSTON PC533 KVR533

Grafa: Geforce 9600GT Silent Pipe II

============================================

Posiadany budzet: ok. 700 PLN

Cel: przyspieszenie pracy, przede wszystkim przy obrobce zdjec wysokiej rozdzielczosci. Skladanie i retusz zdjec HDR o rozdzielczosci 15 MPix wymaga obecnie naprawde anielskiej cierpliwosci. Do tego okazjonalna kompresja filmow do odtwarzacza mp4 i granie (przy okazji). W podkrecanie bawic raczej sie nie bede.

Zrobilem pobiezne rozeznanie w rynku i, z tego co widze, niezlym wyborem bylby Phenom X3+jakas z plyt Gigabyte’a, ktore ostatnio zbieraja niezle recenzje.

W Chipie polecaja Gigabyte GA-MA78GM-S2H, ale z tego co czytalem na forach to glowna zaleta tej plyty jest zintegrowany Radek HD 3200 (dla mnie oczywiscie bez znaczenia). Wyczytalem tez, ze najlepiej kupic jakas plyte AM2+ kompatybilna z AM3, zeby nie zamykac sobie drogi do upgrade’u i za rok-dwa znowu nie wymieniac plyty.

Co proponujecie w mojej sytuacji? Przy okazji chcialbym zapytac, czy warto juz szykowac sie na wymiane RAM-u (w sensie, ze w cenie 200-300 zl kupie cos WYRAZNIE szybszego od moich Kingstonow)? Oczywiscie moja zalozona cena 700 PLN obejmuje sama plyte+procesor. Pytanie o RAM tak przy okazji.

Z gory dzieki za pomoc!

Pozdrawiam

Dodane 03.06.2009 (Śr) 11:55

Ooooo kurde :o . Sorry za posta pod postem, ale temat spadl tak nisko, ze teraz to pewnie i tak nikt tu nie zajrzy a nie pojawila sie jeszcze zadna odpowiedz.

Poza tym dorzuce jeszcze jedno pytanie: jak jest z grzaniem sie Phenomow? Moj obecny proc jest chlodzony w 100% pasywnie (Scythe Ninja II) i wolalbym tego nie zmieniac. Myslicie, ze wyrobi sie z dobra pasta na jakims nowym 3-rdzeniowcu, czy bede musial zaczepic na nim jednak wentyl?