Wymiana płyty głównej - czy będzie pasowała?

Witam uszkodziła mi się płyta główna w komputerze (kondensatory wylewają). Moja płyta to :http://pl.msi.com/product/mb/G31M3F_FSB_1600.html#?div=Detail Szukałem innej na Allegro i znalazłem taką http://www.asrock.com/mb/intel/g41c-gs/ Najbardziej by mi pasowała, tylko czy będzie pasować do mojego komputera ?

Sprawdź w specyfikacji nowej płyty czy wszystko co masz pasuje (procesor, pamięci, etc…) , jeżeli tak to możesz ja śmiało brać.

Do jakiego procesora ma być ta płyta? 

Podaj resztę obecnego zestawu, który posiadasz.

Procesor to Intel core duo, albo 2 duo nie pamiętam, a płyta już nie podaje obrazu.

Pamięć 2 razy Samsung 2GB 2Rx8 PC2 6400U-666-12-e3

Grafika Gainward GF9500GT 1024M DDR2 128B CRT DVI HDMI

Dysk na sata

Napęd CD na zwykłą szeroką taśmę

Zasilacz 450 wat

Sprzęt jest kompatybilny z płytą. Możesz zmieniać. 

Może lepiej naprawić płytę kondensatory można wymienić.

Nieopłacalny zabieg. 

O ile masz Core 2 Duo (podstawka LGA775) to możesz wymieniać na tego AsRocka, przykładowo tutaj: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-g41c-gs-299002/

 

Poboczna uwaga - jeśli masz zasilacz producenta z czarnej listy to również dobrze by było wymienić, żeby nie wyzionął ducha razem z pozostałymi podzespołami.

Chyba u ciebie wiem, ile u mnie kosztuje wymiana kondensatorów, więc wiem ile taka naprawa kosztuje.

Bardzo dziękuje za porady. Zastanawiałem się nad wymianą kondensatorów, ale sam tego nie zrobię, a u elektronika pewnie by się nie opłacało. Jeśli chodzi o podstawkę pod procesor to ze specyfikacji wynika że moja stara płyta ma Intel® Core 2 Quad, Core 2 Duo, Pentium and Celeron in the LGA775 package a nowa LGA 775 for Intel® Core™ 2 Extreme / Core™ 2 Quad / Core™ 2 Duo / Pentium® Dual Core / Celeron® Dual Core / Celeron, supporting Penryn Quad Core Yorkfield and Dual Core Wolfdale processors więc chyba będzie wszystko pasować.

No i? Kondensatory to mała kwota, ale robocizna już nie. Przy wartości tej płyty zupełnie się nie opłaca.

Wymiana kondensatorów się opłaca jak jesteś to w stanie zrobić we własnym zakresie tj. samemu lub masz znajomego elektronika :slight_smile: