Wymiana płyty głównej.Czy da się nie tracić Windowsa?

Witam

Mam pytanie ponieważ wiem że Windows ,podpisuje" się na płycie głównej.

I teraz mam zamiar wymienić parę rzeczy (kartę graficzną,kartę dźwiękową,oraz dołożyć pamięci RAM) i razem z nimi trzeba będzie wymienić płytę główną.I jest pytanie czy da się zmienić płytę nie tracąc Windowsa? Jeżeli jest bardzo proszę o opisanie tego sposobu.

Jeśli masz w wersji OEM to teoretycznie tracisz licencję przy zmianie płyty. Jednak jest jeden wyjątek, jeśli płyta ulegnie zniszczeniu dzwonisz do Microsoftu i im o tym mówisz a oni dają ci nowy klucz. Jeśli nie jest jeden sposób, ale nie do końca legalny. Dzwonisz to Microsoftu i wciskasz im kit, że spaliło ci się płyta i prosisz o nowy klucz, ale ja tego nie polecam, bo to nie jest do końca legalne.

To nie jest legalne.

Jak OEM to nic nie zrobisz legalnie płyty nie zmienisz.

Wiem, ze to nie jest legalne i napisałem, że tego nie polecam. Mówię tylko, że jest taki sposób.

Pozdrawiam kuhar!

Witam , może nie bardzo na temat , ale czy jest legalne wziąć kasę za system i liczyć , że komp na którym jest zainstalowany się nie zestarzeje ? No chyba panowie z M$ wiedzą , iż średnia życia zestawu to jakieś 2-3 lata . Mam też OEM-a na starej płycie jeszcze z AGPx4 , mam zamiar zmienić płytę główną , niestety na razie ciułam , ale czy będę kupował nowego windowsa ? Raczej spale starą płytę .

ps.

proszę nie pisać , że jak mnie stać ma nowe klamoty to i na nowego wina , a ja nie napiszę o średniej krajowej i o cenie wersji BOX

Panowie, ale o jakiej nielegalności wy piszecie? Jasne, jest to pewne kłamstwo, albo jak kto woli “ściema”, no ale przecież w takiej sytuacji i tak dostajecie nowy klucz od MS, czyli system będzie jak najbardziej legalny. Kto wam udowodni, że ściemniliście? Zresztą polecam metodę z zepsutą płytą główną. Mój znajomy przed miesiącem miał ten sam problem, zadzwonił do MS, powiedział, że miał awarię i poprosił o nowy klucz. Kobieta z MS nie robiła problemów.

To ty się zgadzasz na zasady panów z MS kupując licencję. Taką lub inną.

Najprostsze rowiązanie to razem z tymi starymi klomotami jak piszesz sprzedać również Windowsa (łącznie ze wszystkim).

i kupić drugiego skoro ma to być OEM.

ps. Ja nie bez kozery mam trzy BOXy

W 100% popieram i potwierdzam - zachowanie Microsoftu zmieniło się do tego stopnia, że nie są już tak niemili jak kiedyś. Wymieniasz płytę i jak aktywacja przejdzie automatycznie to jest OK a jak nie przejdzie automatycznie dzwonisz i twierdzisz, że płyta uległa uszkodzeniu serwis wymienił ją w ramach gwarancji i po sprawie. Nie potrzeba zadnych zaświadczeń o wymianie podzepołu ja ktwierdza niektórzy. Może i nie jest to do końca legalne ale Microsoft toleruje to od ponad roku.

Skoro wymieniasz prawie wszystko w swoim komputerze to znacznie lepiej sprzedać całą jednostkę centralną razem z systemem. W jej miejsce możesz kupić nowy komputer i system.

Dzięki temu będziesz w 100% legalny a osoba która od Ciebie odkupi używany komputer również będzie posiadaczem legalnego systemu.

No żeczywiście dobry pomysł z tą sprzedażą wszystkiego ale kto kupi taki komputer?

Bradzo prosiłbym was o wycenę takiego złomu…

Ponieważ nie za bardzo orientuje się w sprzęcie szczerze mówiąc :slight_smile:

Mam go już dobre 5 lat i ani jednej gwarancji.

Wszystkie dane kompa napisane są w podpisie.Jeszcze raz bardzo prosiłbym o wycenę.(system operacyjny to Windows Vista Home Premium)

Wszystkich nie ma :slight_smile: Jaki dysk twardy, jakie napędy? RAM to jakiś no-name, czy markowy? Jaki zasilacz?

Wielkie sory…Tu sa wszystkie dane

Płyta główna – Asrock K7S8X

Procesor – AMD Athlon XP 2400+ 2.00 GHz

Pamięć RAM – 512 MB niestety nie wim dokładnie ale chyba markowy…

Karta Graficzna – Radeon 9100

Dysk twardy – 80GB 7200

Napędy – DVD LG oraz oddzielnie CD firmy nie znam :slight_smile:

Windows Vista Home Premium

No to ja bym wycenił to tak:

Procesor = 150 zł

Płyta = 100 zł

Pamięć = 120 zł

Karta graficzna = 50 zł

Dysk twardy = 100 zł

Napęd DVD = 30 zł

Napęd CD = 15 zł

Vista Home Premium = 330 zł

W sumie ok. 570 zł. za sam sprzęt, z Vistą ok. 900 zł.

Jeszcze nie jestem pewny ale to jest chyba karta dźwiękowa? :slight_smile:

C-Media AC97 Audio Device

To jest karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główną.

Ja bym z tak wycenił na 900-950.