Wymiana płyty głównej jak

Proszę o dokładny opis jak wymienić płytkę główną

Mam takie pytania czytałem że potrzeba reinstalować system ale czy przed włożeniem nowej płyty czy sformatować dysk jeszcze na starej

czy usuwać jakieś stery do płyty głównej

wszystko po kolei

Moja płyta ta co w opisie

w drodze jest http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GIGABYTE+946-S3

A to dziwne, bo jak zmieniałem płytę główną to moje dane pozostały… Przecież zmieniasz płytę główną a nie dysk twardy więc twoje dane pozostaną na dysku który sobie poprostu podłączysz po zmiane płyty

jak to jak zmienić? powyciągać wszystkie podzespoły z płyty po odpinać kable wyjąć płytę i złożyć w odwrotnej kolejności :shock:

To jak to żadnych sterów nic nie musz odinstalowywać poprostru wyciągam wkładam i działa

Koniecznie trzeba odinstalować stery i zrobić kopie zapasową ważnych danych na partycji systemowej, system może się posypać po zmianie płyty wtedy reinstal, ale nie zawsze system pada.

no o to mi chodziło jakim programem usuwać stery czy robić to z dodaj/usuń i jak te stery są oznaczone

No to u mnie najwyraźniej nie padł. Przepraszam za wprowadzenie cię w błąd.

Czy nie będzie problemów to zależy od paru czynników, m. in. na jakim czipsecie jest nowa płyta główna. Można przełożyć płytę bez jakiejkolwiek ingerencji (np. P5K > P5K Pro) a czasem trzeba się pobawić (format, nowy Windows itp.).

Można, tak jak było wspomniane wyżej, usunąć wszystkie sterowniki (karta sieciowa, dźwiękowa, graficzna) i tak spróbować.

Danych nie stracisz napewno, to nie ma nic wspólnego z dyskiem. Kwestia tylko zabezpieczenia danych, bo po zmianie płyty winda może nie odpalić i nie bedziesz miał do nich dostępu (chyba, że masz partycje - to tam wszystkie dane oby nie na C: /czy gdzie jest winda/ i po problemie).

Ok dzięki za pomoc o to mi chodziło krok po kroku

a wymiana procesora wiąże się z jakimś działaniem nie wiem czy są jakieś stery do proca czy po prostu wkładam i działa

Jeśli cipset jest identyczny to nie będzie problemów.

Inaczej reinstalacja systemu,

A czemu zamuwiłęś tą płytę?

Z tanich to wziąłbym:

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+P5KPL-AM+SE

Podałem tylko link ze strony proline a płytę wylicytowałem za dość niską cenę na allegro

aby system nie padł ver. chipsetu powinna być ta sama lub kompatybilna, rozchodzi się w zasadzie o płytę główną.

Wymieniłem płytę , musiałem zrobić formatka i na nowo postawić system i wszystko ok

To jesteś szybki lopez!