Wymiana płyty głównej oraz procesora

Witam! mój komp obecnie:

p4 3.0ghz

ddr 2gb good ram

hd 3850

gigabyte ga 1000?

myśle żeby kupić 4CoreDual oraz core 2 quad q6600, i teraz moje pytanie jest następujące… czy ddr1 będzie mocno ograniczał tego procka?

myślałem też żeby kupić amd athlon 630 + jakaś płyta ze zintegrowaną grafika ale na ram mi nie starczy tak że odpada a tego starego nikt nie chce kupic nawet za 180zł :?

dawbor , nazwij temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

kolego, nie ma na świecie płyty która obsługuje 4 rdzenie i DDR1.

Kolego, muszę cię rozczarować… http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M … TA2%20R2.0 8)

240zł za płytę + 300zł za procka. W przyszłości można przesiąść się na DDR2 i grafę z PCI-ex. Wygląda fajnie.

A co nie wygląda fajnie? Że na początku będziesz miał dużo ale raczej wolnego ramu, potem może się przesiądziesz ale na max 667MHz i max 2GB. A gniazdo PCI-ex jest x4. Jedynego kopa dostajesz na procesorze.

Taka przesiadka ma sens, ale raczej z używaną płytą (jeśli można takie dostać w dobrej cenie:D) i na pewno nie z q6600. Max dwa rdzenie, bo to cie skopie po kieszeni zamiast po osiągach :smiley:

oczywiście że bym kupił używane podzespoły a zależy mi w sumie tylko na procesorze i czym więcej rdzeni tym lepiej, karta grafiki nie jest wcale wazna, geforce 2 by mi w sumie starczył :slight_smile:

z tym ramem największy kłopot, bym kupił athlona 630 + płyta ze zintegrowaną grafiką no ale na ram mi nie starczy… chyba pozostaje mi tylko dozbierać troche kasy.

Ogólnie to potrzebuje kompa do programu Cubase jedynie, tutaj każdy rdzeń się liczy, nie gram w żadne gry itd generalnie jednak tak teraz mysle ze przydało by mi się też więcej ramu, bo jak będzie mocny procek to od razu zużycie ramu wzrośnie bo będe bardziej wykorzystywał ten program :stuck_out_tongue: tak że musze dozbierać :roll:

A ta karta graficzna, którą używasz aktualnie (HD3850) nie może zostać? Jest dużo lepsza od tych zintegrowanych :wink:

Płytę główną, procesor i RAM upchnij na Allegro, każdą część osobno - na pewno ktoś się znajdzie, tylko nie wiem jak z cenami.

Jakie masz fundusze na początku?

to jest karta agp wiec jak bede zmieniał płyte na pcie to musze zmienic tez karte :frowning: posiadam 600pln