Wymiana plyty głównej przez zintegrowaną kartę sieciową

Witam, mój problem brzmi następująco. Otóż mam płyte główna MSI H61M-P20 (G3) i niestety ta płyta posiada zintegrowana karte sieciowa Realtek FE Family Controller 10/100. Chciałem założyć ciut szybszy internet kablowo (120Mb/s) i z tego co wyczytałem to ta karta sieciowa nie osiągnie pełnej mocy łącza. I moja prośba brzmi tak, na jaką płyte główna najlepiej teraz wymienić tą powyższą. Licze o szybką odpowiedź, załaczam zdjęcie z podzespołami.post-265948-0-54396900-1411467390_thumb.

Jest jakiś konkretny powód, dla którego wolisz wymienić płytę niż dokupić zwykłą kartę sieciową?

A mogę wymienic karte sieciową gdy jest zintegrowana z płytą główną?

Możesz dokupić wewnętrzną pod złącze PCI.

Ta, pod złącze PCI, którego nie ma na płycie.

 

@Przemohawryl, jasne, nie ma potrzeby wymieniania całej płyty. Z tego co widzę, masz wolne jedno złącze PCI-E, więc możesz wziąć np. http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tg-3468-284518/ - urządzenie jest dość tanie, oferuje sporą przepustowość, więc nie ograniczałoby Twojego łącza.

I ta karta sieciowa spokojnie sobie poradzi z tym netem? I nic ze soba nie bedzie się gryzło z podzespołami? Będzie współgrać z moją płytą główną? Bo zależy mi na internecie z UPC 120 Mb/s i nie chciałbym przez karte sieciową mieć ograniczonej prędkości łącza. I jeśli bym mógł jeszcze prosic o pomoc w doradzeniu, czy opłaca się dokupić karte sieciową wifi i jak tak to jaka by współgrała z tym komputerem

Faktycznie płyta nie ma złącza pod PCI, więc zostaje karta sieciowa pod PCI-E. Jeszcze można wybrać karte wi-fi pod usb. Od UPC dostaniesz już modem z routerem.

Możesz wziąć tę, którą wkleiłem we wcześniejszym poście. Nie będzie się gryzło, bo nie ma z czym. Czy opłaca się kupić kartę sieciową z WiFi? To już zależy od Ciebie, jak masz zamiar korzystać z komputera. Jeśli router i tak stoi przy PC i nie ma problemu z poprowadzeniem kabla, to nie ma co się wydurniać z kartą WiFi.

Dzięki za odpowiedź :wink: juz zamówione