Wymiana płyty głównej w laptopie

Cześć, posiadam laptopa Acer Aspire 5742, który niestety ma zintegrowaną kartę graficzną od Intela(Intel HD Graphics). Plan mam taki, żeby zakupić płytę główną z Acera Aspire 5742g, w którym także jest zintegrowana karta graficzna, jednakże już od GeForce’a(NVIDIA GeForce GT 540M - 1024 MB) a następnie wymienić moją z tą drugą. Pytanie, czy wszystko będzie działało, czy będzie lepsza karta graficzna, czy procek i reszta podzespołów będą działać. Z góry dzięki ;).

 

Przy okazji, widać gdzieś tutaj tą kartę z 5742g, czy jest ona w procesorze?

http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/43/89/29/36/4389293675

W procesorach Intela są zawarte tylko karty graficzne Intela, ta w tej “nowej” płycie jest nVidia, więc…?

 

PS. Na 99,9% to ten największy układ.

Czyli jeśli wymienię moją płytę główną na tą co podrzuciłem, to będę miał lepszą kartę graficzną i wszystko pójdzie dobrze? (procesor intel core i5-480M, 4GB RAM’u)

Będziesz miał lepszą kartę graficzną ale czy płyta się zmieści i będzie pasowała do obudowy to niewiadoma. Poszukaj na forach specjalistycznych czy ktoś taką podmianę wykonał a jeśli tak to czy wszystko pasowało i działało.

 

 

PS. "RAM’u? Nie prościej RAM?

W sumie prościej RAM :P. 

Otwory do przykręcenia mogą różnić się o kilka mm i nic z tym nie zrobisz. Domyślam się, że płyty nie będą miały raczej tych samych rozmiarów. W koncu w wersji “G” musieli zmieścić gdzieś jeszcze tego GeForce’a . 

 

#EDIT

No niestety na pierwszy rzut oka widać że oba chipsety różnią się diametralnie.

Nom, to dzięki za pomoc ;d. Można zamknąć.

Taką operację można zrobić tylko w takich laptopach w których ewidentnie widać na płycie głównej, że mogła by być tam dedykowana.

 

Np.

Zintegrowana:

Dedykowana:

Ta płyty, które pokazałeś nam różnią się już wyglądem na pierwszy rzut oka, więc tutaj nie przypasuje.

Albo poszukałeś złej płyty, albo te płyty z dedykowaną grafiką różnią się całkiem wymiarami.

Podałem mu przykład kiedy jest możliwa taka zamiana.