Wymiana płyty głownej wraz z procesorem

(Szewczykstasio) #1

Witajcie. Chciałbym w niedalekiej przyszłości zmienić płytę główną wraz z procesorem. Co tu pisać... Posiadam kartę graficzną GeForce GTX550 Ti. Procesora i płyty głównej nie piszę bo właśnie je chcę wymienić. Czego bym oczekiwał płyty głównej która zmieści około 8 GB RAMU. A co do procesora chciałbym, żeby wszystko płynnie chodziło (najnowsze gry i te które wyjdą). Aktualnie posiadam procesor Core 2 Duo 2,2 GHz. Najlepiej żeby to wszystko zmieścić w 500-700 zł. Bym zapomniał dodatkowo jeśli by się dało to w komplecie, żeby był windows 7 64 bitowy. Czekam na wasze propozycje :slight_smile:

(igrek) #2

Może takie coś

Płyta http://www.morele.net/plyta-glowna-giga ... lk-447780/

Procesor http://www.morele.net/procesor-intel-co ... ox-375927/

(Szewczykstasio) #3

A mam pytanie czy to jest używane czy nowe? I czy dałoby się znaleźć procesor lub płytę główną wraz z windows 7 64 bitowy?

(igrek) #4

To nie laptop, więc windowsa musisz sobie dokupić. Oczywiście nowe.

(Szewczykstasio) #5

Aha to mam jeszcze jedno pytanie. A co sądzisz na temat procesorów czterordzeniowych. Czy wogóle opłaca się na tą chwilę je kupować. Bo z tego co słyszałem pod względem wydajności są takie same co dwurdzeniowe...

-- Dodane 13.03.2012 (Wt) 13:52 --

Znalazłem coś takiego. Według mnie jest to dosyć opłacalne bo w pakiecie jest procesor czterordzeniowy a dodatkowo z tym jest płyta główna. http://allegro.pl/athlon-ii-x4-640-4x3-0ghz-msi-760gm-p33-ati-hd3000-i2179386393.html

(igrek) #6

Wszyscy powiedzą że ten i3 jest wydajniejszy niż athlon, jednak i3 nie podkręcisz. Podkręcanie umożliwiają procesory z literką K na platformach Z68 i P67.

(Szewczykstasio) #7

Szczerze mówiąc to nie miałem zamiaru podkręcać procesora. A ogólnie reasumując to opłaca się brać ten pakiet to podałem powyżej?

(Rufus2009) #8

Ja ostatnio sobie kupiłem taki zestaw : http://www.morele.net/inventory/info/sXc34Z/

Z tym że kupiłem ram x2 czyli mam 8GB.

Sam pracuję na GTX550Ti i z tym zestawem zauważyłem znaczne zwiększenie wydajności PC - równa się to z graniem w gry na wysokich :wink:

Procesor ten jest o tyle dobry że jednym przyciskiem odblokowujesz 2 kolejne rdzenie czyli wtedy masz ich 6 (!).

Pozdrawiam.

PS. Tą chwilową wysoką ceną się nie przejmuj - zależy to od kursu euro, najlepiej kupować w weekend - wtedy jest taniej :wink: (Coś koło 750zł)

(Robert Adamczyk) #9

Ja ostatnio kupiłem AMD Phenom II 960T, 4GB RAM Patriot i Gigabyte 880GM-USB3 i odczuwalny wzrost mocy. Na dodatek procesor odblokował 2 dodatkowe rdzenie, ale wyłączyłem, bo chłodzenie trochę głośne. Zastaw kosztował by około: 800zł

(Szewczykstasio) #10

Dzięki wielkie za pomoc. Teraz muszę pozbierać kasy. A porpo tych aktywacji 6 rdzeni to to na prawdę zwiększa szybkość pracy komputera? Czy to raczej "chwyt".

(Robert Adamczyk) #11

Zwiększać zwiększa, ale pamiętaj, że nie zawsze się odblokują. Nawet jeśli ci się nie odblokują to i tak dobry jest czterordzeniowy.

(Szewczykstasio) #12

Na tą chwilę posiadam dwurdzeniowy 2,2 i tak jestem zadowolony :slight_smile:

(Rufus2009) #13

Kurde, jak to może być chwytem?

Przecież to jest logiczne - daję przykład :

Jak masz 2 rdzeniowy to jest 2x 3.0

Jak masz 6 rdzeniowy to jest 6x 3.0

Różnica jest duża.

(Szewczykstasio) #14

Wiadomo ale to nie jest moja opinia, ja tak po prostu słyszałem jak inni mówili. Więc chyba się zdecyduje na to co mi podałeś. Tylko chyba zamiast jednej kości RAMU 4 GB to wezmę 2 lub dołożę 2 GB które do tej pory mam.

(Rufus2009) #15

Tylko pamiętaj że musisz mieć kość ramu DDR3.

(sla17) #16

W grach lepiej sprawdza się i3-21xx, niż AMD. Przy codziennej pracy typu Office, przeglądanie internetu różnicy się nie odczuje (chyba, że nieźle zawalisz sobie system różnymi programami).

Nowy RAM i tak musisz kupić, bo skoro masz C2D to musisz mieć DDR2, a te komplety, które polecają tutaj potrzebują DDR3 :slight_smile:

BTW: przekombinowałeś z tym GTX550Ti (chyba, że go dostałeś) - ani to za bardzo wydajne, ani to się nie sprawdza z twoją obecną platformą, bo pod C2D sterowniki sobie pozwalają na zbyt wiele. Ale jak masz, to masz :wink: