Wymiana plyty głównej z ddr2 na ddr3

Witam

Zastanawiam się czy warto jest wymieniać moją obecną płyte asusa P5QL-E na inna z obsługą ddr3 np http://allegro.pl/p45turbotwins2000-ddr … 77678.html

Reszta podzespołów to

cpu- q9550

gpu- zotac 9800gt

ram- OCZ REAPER DDR2 2x1GB 1066MHz

zasilacz- BE-QUIET DARK POWER P7-PRO 650W

Głównie chodzi mi o to, że jest jakby problem z obsługą tych pamięci przez moją płyte. Czasami muszę przełozyć pamieć w inne sloty zeby zadziałaly.

Problem był jeszcze większy jak miałem 4 takie same pamięci po 1GB, wyskakiwały często błędy chociaż wszystkie kości testowałem i żadna nie miała błędów.

A może lepiej wymienić tylko pamięci na inne chociaż wydaje mi się, że ta moja płyta ogranicza mi trochę procesor bo ma raczej słabe mozliwości OC i pamieci automatycznie wykrywa z mniejszym taktowaniem.

Cześć

Moim zdaniem nie warto. Kupowanie kolejnej płyty z socketem 775 w dzisiejszych czasach nie ma sensu.

jak bym wymienił pamieci na ddr3 1600MHz to czy procesor nie bedzie mi ich ograniczał bo pracuje z częstotlowościa 1333MHz?

Cześć

Powtórzę jeszcze raz dla mnie inwestycja w platformę socket 775 nie ma senu.

Lepiej sprzedać to co się posiada i złożyć coś na nowszych i bardziej przyszłościowych podzespołach.

Rożnicy w codziennym Użytkowaniu nie odczujesz po przesiadce na ddr 3 dla kowalskiego nie ma różnicy 1333 1600 a nawet 1888 to tylko w testach lepiej wygląda.

W twoim przypadku różnica jeśli będzie widoczna to tylko kosmetyczna. Lepiej Poczekać jak to całkiem nie będzie wystarczać i złożyć coś od zera w obecnej generacji.

Nie będzie ci ich “ograniczał” - chipset P45 i tak obsługuje DDR3 taktowane max. 1333 - więc czy włożysz tam 1600 czy 2000 nie będzie to miało znaczenia (może poza psychologicznym oddziaływaniem na użytkownika).

Natomiast sens wymiany twojej obecnej płyty na TEGO Asrocka - można ocenić jako desperacki krok prowadzący donikąd…

chodzi mi tez o to ze nowe ddr3 są tańsze niż ddr2 a i tak musiałbym je wymienić na jakieś inne najlepiej chyba 2x2GB, jakie możecie mi polecić żeby pracowały bezproblemowo z ta płytą gł.?

Nie bardzo rozumiem logikę twojego działania - chcesz mieć 4 GB pamięci RAM, dlatego zamiast DOKUPIĆ 2 x 1 GB DDR2 (albo - co tam od razu 2 x 2 GB RAM DDR2) za około 200 zł - wolisz wydać tę kwotę na płytę główną bez przyszłości i jeszcze dołożyć następne 100 zł na DDR3 ??

Pisałem na początku że juz miałem 4x1GB ale przy takiej konfiguracji były problemy ze stabilnością (najcześciej blue screeny) chociaż kazda kości byla napewno identyczna, sprawna i kazda z osobna dzialała tak jak trzeba. W instrukcji od tej płyty w “obsluga pamieci” nie ma akurat tych OCZ i moze przez to jest ten problem?

Próbowałeś podnieść napięcie dla ram? Nawet powyżej nominalnego, jak masz ustawione auto to może ustawiać za niskie, jak nominalne to i tak każda płyta ma mniejszego lub większego vdropa, jak podniesziesz nieco napięcie to może pomóc, sam miałem problemy że mi płyta nie chciała działać na dwóch kościach po podniesieniu napięcia było ok.