Wymiana płyty głównej, z obsługą AM2

Czołem! Od dłuższego czasu przymierzam się do wymiany płyty głównej - obecna doprowadza mnie do szewskiej pasji - ale nie bardzo wiem na co się zdecydować. Jeszcze niedawno moim zdecydowanym faworytem była A780FULLDISPLAYPORT , którą można kupić już za 150zł, a daje mi to, na czym najbardziej mi zależy (4 sloty DDR2, mostek północny 780G, obsługę procesorów ze starszą podstawką [AM2] i wsparcie dla Hybrid CrossFireX), ale ostatnio zacząłem się zastanawiać czy nie warto pójść krok na przód i nie wymienić płyty na taką, która obsługuje DDR3 - różnica w wydajności powinna być zauważalna.

Mój obecny sprzęt wygląda tak:

MOBO: Gigabyte M61SME-S2

CPU: AMD Athlon x2 +4000

GPU: Radeon 5670HD (850/1050)

Zasilacz: OCZ OCZ stealthxstream 2 400W

Pamięć: Niezidentyfikowane 2GB+1GB 667MHz

Stary, kupowany dobre 5 lat temu i tylko karta graficzna z zasilaczem była dokupywana później. Do moich zastosowań, daje sobie radę, nie jestem pasjonatem gier, tylko okazyjnie lubię pograć w starsze tytuły, na detalach i FPS rzędu 60 mi nie zależy, u mnie próg płynności to 20 (korzystanie przez 10 lat ze zintegrowanej GF 6100 zrobiło swoje).

Do sedna; czy warto decydować się na płytę, która będzie obsługiwała sędziwe DDR2 (konkretnie chodzi mi o w/w A780FULLDISPLAYPORT ) czy może warto wybrać model obsługujący DDR3 (musi wspierać rzeczy, o których wspomniałem wyżej[pomijając mostek, rzecz jasna])? Zmiana platformy na intelowską nie wchodzi w rachubę, ze względów ideologicznych :smiley: W przyszłości chciałbym wymienić procesor na mocniejszy, ale nie pali mi się z tym, więc póki co chcę wymienić samą płytę główną i przygotować komputer do dalszej rozbudowy. Ach, zapomniałem dodać, nie chcę wydać na imprezę więcej niż, powiedzmy, 200zł, ale w ostateczności może być 250.

Taka sytuacja, anyone can help me?

Procesory AM2 nie obsługują pamięci DDR3 (brak kontrolera), po drugie od razu ogranicza cię możliwość rozbudowy, bo lepszego od tego na podstawce AM2 nie kupisz.

Lepiej poczekaj, aż będziesz miał na procek + te ramy + płyta główna. I tak jesteś w dobrej sytuacji, bo masz taki zasilacz jak ja ;p i do tego dobry.

No tak, wypadło mi to z głowy. Zasiedziałem się przy tych DDR2, a technologia ciągle szła do przodu. Chyba trzeba będzie kupić coś z tym rodzajem pamięci, a za kilka miesięcy się dołoży do tego jakiegoś śmiesznego Phenoma. Trochę ■■■■

Zasilacz wiem że dobry, sam go wybierałem :stuck_out_tongue: