Wymiana Płyty Głownej

Wymieniając plyte głowna stara na nowa musze zrobić format?? prosze powiedzcie ,że nie

Najlepiej by było, gdyby jednak format był…

Gdyż system wziął konfigurację z tej, a nie innej płyty i teraz może być trouble (pomieszają się OnBoard, chipsety i inne)…

Każdy szczegół jest tutaj ważny, więc dla uniknięcia załamania nerwowego lepiej zainstaluj system na nowo

generalnie squeet ma racje, ale format nie jest konieczny (choć zalecany), mój kumpel po wymianie płyty jeszcze 3miesiące ciągnął bez formata (i nawet mu to szło), ale moim zdaniem to kwestia szczęścia i zalecałbym jednak zrobić formata :wink:

myśle że tak inne w końcu sterowniki będą potrzebne itp. :roll:

a nawet jak nie to i tak bym zrobił dla odświerzenia wina niech “chłopak/dziewczynka” ma :stuck_out_tongue:

raczej tak :?

I tak i nie,ale też jestem za formatem - zdania na ten temat są podzielone.

Nie ma dużo roboty,a przynajmniej komp chodzi jak należy.

probuje bez duzo mam na kompie i nie da rady bez usuniecia i fajnie mam zrobione wogole

Wiadomo, ale zauważ, że te płyty się różnią… System rozpoznał już układ jednej, a teraz dasz mu zupełnie co innego i może się pogubić… Oby nie, ale komputery są złośliwe czasami :wink:

Ja również przesiadam się na inną MBO, ale tu będzie format ;]

No cóż, skoro tak zadecydowałeś, to trzymamy kciuki, żeby nic się nie sypnęło :wink:

i to bedzie najlepsze rozwiązanie (wiem bo 3 razy wymieniałem płyte i za każdym razem musiał byc formacik)

Jeśli chodzi o dane, to zrzuć kumplowi na HDD, albo wypal na płytkach… Po formacie odbierzesz od niego :wink:

kupla nie ma w poblizu heh a cd czystych tez nie mam i za duzo robienia

wiec wsadz nowa płyte główną jak bedzie ok to luzik a jak nie to format c: :slight_smile: ew. szukaj kumpla.

Powiem Ci tak… Czasami lepiej się narobić, żeby później nie pluć sobie brodę, jak coś się sypnie :wink: Pamiętaj - przezorny zawsze ubezpieczony :slight_smile: Możesz również upchnąć wszystko na jednej partycji (nie - systemowej), jeśli się zmieści… W razie awarii formatujesz tylko systemową…

Nie musisz robić formatu (nie zaszkodziło by) ale nie musisz :wink: najwyżeej jeśli by coś było nie tak to zrobisz, ale póki co to szkoda roboty (nigdy nie robiłem i było ok)

format nie był potrzebny,koleś wymieniając mi plyte gł. źle założył wentylator i athlon 2600xp+ poszedł sie …

teraz szukam procka;/

Dawno w jednym temacie nie widziałem tyle propozycji zrobienia formata.

Przyłączam się do propozycji. Polecam jednak zrobić. :wink:

no narazie nie ma po co bo procek spalony;/

:? :? :? :?

To o czym ta mowa. :-x

przeczytaj 5 posty wczesniej bedziesz wiedzial

Speed jeśli bardzo nie chcesz to niemusisz formatować (jak już będziesz miał proca i problem powróci :slight_smile: ) Miałem tą samą sytuację, windows zwariował, ale włączyłem instalkę z opcją naprawy istniejącej instalacji, zainstalowałem nowe stery i śmigam na tym od prawie roku :slight_smile: Nie wiem, może źle zobiłem, może komp mi chodzi wolniej niż by mógł, może Windows urósł mi na dysku bardziej, ale w każdym razie działa wszystko bez większych problemów.