Wymiana płyty głównej


(Hubert Rozplochowski) #1

Witam, padła mi płyta główna i jestem zmuszony poszukać dla niej zamiennika. Szukałem takiej samej na Allegro, ale nic nie znalazłem. Po za tym komputer kończy teraz trzeci rok, więc nawet gdyby była dostępna, nie widzę sensu inwestować w sprzęt który ma co najmniej trzy lata, skoro pewnie za taką samą kasę dostałbym coś lepszego.

Mój PeCet, dane z Everesta

Procesor: QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 1600 MHz (6 x 267)

Aktualna płyta główna: Gigabyte GA-73VM-S2

RAM: 2Gb, jakieś tajwańskie

Dysk twardy: SAMSUNG HD321KJ (298 GB)

Karta graficzna: Geforce 8500, 256mb pamięci

W przyszłości (niedalekiej) planuję wymianę karty graficznej, dlatego chciałbym taką płytę z którą nic nie stałoby na przeszkodzie. I jeszcze dwie sprawy, nie znam się za bardzo na montażu 'wnętrzności' komputera, kiedyś rozkręciłem stary pc, skręciłem i jakoś działał, ale to był złom więc nie miałem żadnych skrupułów, konkretnie, chodzi mi o to czy z instrukcją w ręku nawet początkujący poradzi sobie z montażem płyty i reszty podzespołów? I druga sprawa, czy będę musiał nałożyć świeżą pastę termo-przewodzącą dla procesora? Więcej pytań nie mam, proszę o płyty w miarę przystępnej cenie...


(Jaromir Zurawski) #2

Tak, będziesz musiał nałożyć nową pastę.

Poradzisz sobie, nic trudnego w tym nie ma :wink:

Ile to przystępna cena?

Dla mnie to np. 500zł a dla Ciebie może to być 200zł..


(JoteS) #3

Wziąłbym którąś z tych

http://www.proline.pl/?p=ASUS+P5N32-E+SLI+PL lub

Jeśli nie odpowiada cena są też tańsze :wink:

Wymiana płyty nie jest trudna i z pewnością sobie poradzisz, wymiany pasty nie unikniesz, zaopatrz się w nową i wcześniej dokładnie usuń starą. Przed uruchomieniem jeszcze raz sprawdź połączenia a unikniesz dodatkowych kosztów :slight_smile:


(Jas162) #4

http://allegro.pl/item1181730534_dfi_blood_iron_p45_t2rs_sklep_fv.html

http://allegro.pl/item1192963522_dfi_dk_p35_t2_sklep_fv_s775_box_45nm.html


(Hubert Rozplochowski) #5

Mój błąd, wybaczcie, mogłem od razu podać tą moją przystępną cenę. Chciałbym żeby sama płyta główna kosztowała w granicach 250-300 złotych. Nie bawię się w podkręcanie i raczej nie zamierzam, więc najbardziej zależy mi na stabilności i jak najdłuższej żywotności płyty. Co sądzicie o płytach podanych przez jasiu87? Proszę o jeszcze inne propozycje.


(Jaromir Zurawski) #6

Ogólnie płyty Jasia są b. dobre więc bez problemu możesz je kupować :wink: