Wymiana płyty głównej

Witam!

Posiadam starą płytę główna (która obsługuje tylko pamięć DDR) ,chciałbym wymienić ją na DDR2(http://allegro.pl/plyta-glowna-ga-g31m- … 39079.html) w której znajdują się zintegrowana karta muzyczna ,graficzna oraz sieciowa ,natomiast w starej plycie mam nie zintegrowane , czy moglbym je podpiac do nowej plyty? Czy procesor będę musiał kupywać nowy czy od starego mogę podpiąć? Oraz czy w serwisach komputerowych jeżeli dam im plyte główna i karty to mi podepną (umiem ale wolę mieć pewność)?

Z góry Dziękuję!

Wszystko można podpiąć tylko czy warto? Grafikę pewnie warto, sieciówkę nie chyba, że masz jakąś superhiperzaj.bistą, tak samo z kartą muzyczną, ta zintegrowana jest całkiem przyzwoita. Co do procka to nie wiem, bo nie podałeś jaki masz, ale o ile nie pomyliłeś socketów to pewnie problemów nie będzie, ewentualnie trzeba będzie zrobić aktualizacje biosu. Co do ostatniego pytania to za odpowiednią opłatą zapewne podłączą.

edit: I mam nadzieje, że jesteś świadom konieczności wymiany pamięci na ddr2?

Cheater111 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dzięki za odpowiedź

To parę info o procku nie wiedziałęm co dać więc dałem sporo :

Typ procesora Intel Pentium 4, 2400 MHz (12 x 200) .

Nazwa kodowa Northwood HyperThreading

Seria M0

Zbiór instrukcji x86, MMX, SSE, SSE2

Oryginalna częstotliwość taktowania 2400 MHz

Min. / Maks. mnożnik procesora 12x / 12x

Typ obudowy 478 Pin uPGA

Wymiary obudowy 3.50 cm x 3.50 cm

Liczba tranzystorów 55 milion(ów)

Technologia wykonania 6M, 0.13 um, CMOS, Cu, Low-K

Rozmiar procesora (Die Size) 146 / 131 mm2

Napięcie rdzenia 1.475 - 1.55 V

Napięcie We /Wy 1.475 - 1.55 V

Typowa moc 38.7 - 89.0 W (zależna od szybkości procesora)

Maksymalna moc 49 - 109 W (zależna od szybkości procesora)

Wiem o tym że trzeba wymienić pamięć.

I o co chodzi z socketami?

Z socketem już ok :slight_smile: Ale zapytaj sprzedawce jaka to rewizja. Bo z tego co widzę na stronie http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 2l_1x.html są 3 rewizje.

a co to rewizja ? Przepraszam jestem laikiem ;(

@ Edit:Czy zmiana płyty wiąże się ze zmianą zasilacza? Nie wiem jak to sprawdzić jaki mam :x

To najprościej mówiąc wersja płyty głównej. Każda rewizja może różnić się zastosowanymi podzespołami, w nowszych rewizjach mogą zostać wyeliminowane jakieś niedoskonałości starszych wersji, w zależności od rewizji może się różnić zawartość samego pudełka z płytą. Generalnie im nowsza rewizja tym lepiej.

http://allegro.pl/asus-p5gd1-fm-proceso … 11808.html tu widze jest plyta glowna z lepszym procesorem od mojego rowniez s775

Owszem procesor może i szybszy, ale płyta obsługuje DDR.

Co do zasilacza, to jeśli znajduje się on na tzw. czarnej liście zasilaczy to zawsze będę doradzał wymianę. Żeby zobaczyć jaki to jest model, będziesz musiał rozkręcić obudowę i zobaczyć tabliczkę. Z tego co widzę płyta GB ma gniazdo zasilania 24 pinowe, jeśli zasilacz ma wtyczkę 20 pinową to należało by się zaopatrzyć w odpowiednią przejściówkę która umożliwiała by bezbolesne podłączenie zasilacz do płyty.

I warto by było wiedzieć ile zasilacz może podać na 12V bo przy takim procu jak P4 ryzyko zrobienia bum jest wysokie przy słabym PSU

Odkręć boczek obudowy, na zasilaczu powinna być nalepka lub “wygrawerowana” marka, model i moc :wink: Jak nie ma z boku na zasilaczu to może być z tyłu.