Wymiana Płyty głównej

Witam wszystkich.

Mam komputer z płytą główną już od 10 lat i zaczyna mi szwankować.Wyświetla informacje że mam aktualizować BIOS.

Mam płytę główną ECS P4VXASD2+ i nie mogę znależć do niej aktualizacji.Mam zamiar kupić nową.

Proszę mi doradzić co mam kupić i czy każda płyta główna będzie pasować do mojej obudowy.

Używam kompa tylko do celów domowych , nie do gier.Jestem emerytką i liczą się także koszty.

Bardzo proszę o pomoc.

Irena111 - przede wszystkim - jaki DOKŁADNIE komunikat się wyświetla ? Moje fusy z kawy mówią mi że to na 99% nie chodzi o aktualizację BIOSu, lecz o jego ponowne skonfigurowanie, co może być (i stawiam orzechy przeciw dolarom że tak właśnie jest) spowodowane koniecznością wymiany baterii na płycie głównej.

Jeśli zaś chodzi o zakupy, to muszę cię zmartwić - zasadniczo na kupnie tylko nowej płyty głównej sprawa się nie skończy (chyba że mówimy “nowa” - myśląc “taka sama - tylko sprawna”).

Wszystko się wyjaśni kiedy podasz treść rzeczonego komunikatu.

Tak jak wyżej - bateria za parę złotych załatwi sprawę. Następnie konfiguracja biosu i tyle.

Dziękuję za odpowiedż.

Komunikat brzmi; potrzebna aktualizacja BIOSU.Jeżeli to bateria, to kamień spadł mi z serca.Zaraz wymienię i napiszę czy pomogło.Używam kompa najczęściej do wszystkich opłat w banku i zakupów.Mieszkam na wsi więc jest mi bardzo potrzebny.

Dodane 10.06.2012 (N) 5:19

Wymieniłam baterię i jeszcze nie wiem czy pomogło. Bardzo wolno otwierają się strony.

Ile masz ramu? masz antyvirusa zainstalowanego?

To jest twoje tłumaczenie, czy naprawdę taki komunikat się wyświetla ?

Rozumiem, że po wymianie baterii komunikat zniknął, za to komputer działa powoli ?

Jeśli tak - to dochodzimy do etapu poprawnej konfiguracji BIOSu.

Komunikatu na razie nie ma.BIOS jest po angielsku i z tym sobie nie poradzę. Czy jest program do aktualizacji BIOS-u?

Pamięć 512 MB wykorzystana w 70%.Mam program AVAST I CCLEANER którym często czyszczę dysk.

Nie ma komunikatu - więc nie zaprzątaj sobie głowy aktualizacją BIOSu, bo nie ona jest potrzebna, tylko jego KONFIGURACJA.

A czy mogę się dowiedzieć jak to zrobić?

najlepiej jak ktoś tam zaglądnie(do biosu), bo inaczej będziemy gdybać i dochodzić…

512 mb ramu powinno wystarczyć

Dziękuję za porady. Temat zamykam.