Wymiana płyty głównej

Mój pc:

płyta główna: Gigabyte ga-p31-ds3l

ram: 1024 Kingston DDR2-800 ( 400mhz) x2

k. graf.: GeForce 9600GT 512mb

procesor: Core 2 Duo E7200 2.53ghz

zasilacz: Delta Electronic GPS 350AB A REV 00F

Chce powoli zwiększać wydajność mojego komputera, bo lata niestety leca, a na rynku jeszcze szybciej. Chciałbym na początek zmienic płyte główna bo ma juz kilka lat i wole to zrobic teraz niz jak całkowicie padnie. Dlatego chciałbym zasięgnąć porady co kupić, zaznaczam że na razie chciałbym zmienić tylko płytę wraz z Ramem, w późniejszym czasie bede wymieniac dalsze elementy. Procesor narazie by został, chce to zrobic jak najtaniej. Którą płytę polecacie ?

A opłaca się pchać jeszcze w LGA 775? Zmienisz teraz płytę która będzie obsługiwać DDR-3 ale potem pomyślisz, kurde zmienił bym procesor, i tu twoje pole manewru zostanie ograniczone, bo LGA 775 to już wymarła podstawka (fakt niektóre procki są lepsze niż te na AM3) jednak wedle mnie nie warto się pchać, tylko od razu zmienić całą podstawkę. Na początek proponował bym takie coś

Intel Celeron G540 /2.50GHz, 2MB, LGA1155, BOX/ 165zł

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ 330 zł (w przyszłości lepszy procesor intela do tego ma 2 złącza sata 3)

Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 99zł

Do tego ciut lepszy zasilacz, reszta by na razie została z tego komputera. I tyle, takie moje zdanie, jeśli to odpada to czekaj na opinie innych.

Na twoim miejscu przy obecnej konfiguracji w celu zwiększenia wydajności kompa zrobiłbym:

  1. wymianę zasilacza na zasilacz z prawdziwego zdarzenia - raz że wymieniając go teraz masz spokój w przyszłości, dwa, wymiana pozwoli Ci zrealizować dalsze punkty ;D

  2. otworzył boczną klapę obudowy w celu lepszego chłodzenia :smiley:

  3. pobawiłbym się w OC procesora i karty graficznej.

  4. dopiero jak już wgl. nie będzie można jechać na tym kompie - zmieniłbym całą platformę, czy jak to się tam zwie profesjonalnie. :smiley:

jak chcesz ulepszyć ten komputer to zmień procesor najbardziej opłacalny będzie Intel Core 2 Quad Q6600 na allegro jak po licytujesz to kupisz za około 250zł plus przesyłka drożej się nie opłaca i dokup pamięci ram a w następnej kolejności kartę i zasilacz ,to przedłużysz mu jeszcze trochę żywot ,ale potem i tak będzie trzeba zmienić znowu wszystko ,zmiana płyty teraz nic nie poprawi , zmienisz tą którą masz na praktycznie to samo tak jak igrek pisał lepiej zainwestować w podstawkę LGA 1155 większe możliwości późniejszej rozbudowy

do czego używasz głównie komputera??

do pracy, jestem operatorem/programista cnc. W wolnym czasie lubie sobie pograc. Windows 7 juz troszeczke mi muli na tym sprzecie i wiem że musze powoli cos zmieniac, a chce to robic powoli. Sentyment :wink:

Najbardziej interesuja mnie płyty gigabyta, od samego poczatku ich używam i jeszcze sie nigdy nie zawiodłem. Które najbardziej polecacie z gniazdem LGA1155 ?

Bez przesady, ta delta nie jest taka zła.

Bo masz troszkę mało ramu :wink:

Do jakiej kwoty?

Dracullo no do jakiej kwoty, chciałbym narazie wydac nie wiecej niz te powiedzmy juz ostro zawyżone 900-1000 zl. I tutaj pytanie czy zmieszcze sie w tym obrębie jeśli musze kupic ram i plyte z prockiem no i opcja zasilacza tez stoi pod znakiem zapytania.

tomrambo , - Core i3, mobo na Z77 i na 4GB RAMu też może wystarczyć. Jeśli nie będziesz wkładać na razie wydajnej dedykowanej grafiki to ten zasilacz to uciągnie.

Oglądając to aż sie chce wydać więcej np. na G1 sniper 3 :wink: no ale cos tanszego to np.: to jest dobry wybór GA-Z77-D3H ? jesli tak to do tego intel core i3 2120 (uzywany jest warto kupowac ? trafiłbym do 350zl ) + 4gb ramu 1600mhz + zasilacz = w 1000zl mysle ze sie zmieszcze. Chyba ze macie inne propozycje :slight_smile: