Wymiana płyty głównej

Witam.

Planuję wymienić podzespoły w moim kompie, ale nie wiem za bardzo jakie wybrać.

Zasilacz: Modecom 400W - zostaje

Mobo: Asus P5VDC-MX (antyk) —> ?

RAM: 1GB DDR2 —> 4GB DDR3

GPU: GF 6200 256mb AGP ----> Zintegrowana na mobo

CPU: Intel Pentium 4 CPU 3.06 GHZ - na razie zostaje.

Tak wiec jaka mobo będzie odpowiadała powyższym wymaganiom(ram: ddr3, CPU P4 CPU 3.06 LGA 755, GPU zintegrowana z mobo)?

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Modecom Feel I/II, czy inny?

Ciężko będzie wybrać płytę z ddr3 i lga 775 - znalazłem przykładowo ASRock P45R2000-WiFi, ale nieopłacalny to wybór, nie pozwalający na kolejne upgrade związane z zamrożonym rozwojem podstawki. Lepiej zainwestować razem w CPU, mobo i ram :wink:

A jakiego, w miarę taniego i taniego procka byś mi polecił ?

Zakręć się w podstawce LGA1155 + jakiś Celeron z serii G, który w przyszłości będziesz mógł wymienić na i3/i5 (np. i5 2500K dobry do OC) + jakieś pamięci DDR3 4 GB. Ale tutaj i zasilacz by się przydał lepszy typu XFX Core. Tak więc zaoszczędź troszkę pieniędzy i przekoczuj na tym sprzęcie do wakacji a w wakacje kup właśnie zupełnie nową platformę. Warto byłoby sprzedać obecne CPU, mobo i ram - pięniądz nie śmierdzi :slight_smile:

Właśnie tak planuję zrobić. Wychaczyłem mobo Gigabyte GA-H61MA-D2V i CPU Intel Celeron G550 2.60 GHz - myślę że jak na razie starczy. Ramu kupię na razie 4 GB - w przyszłości mogę się rozszerzyć do 16GB. Co do zasilacza - Pierwsze miesiące na nowej MOBO mogę przekoczować na obecnym.

Dzięki za porady :slight_smile:

Jeśli jest to Feel I/II to odrazu wymień, Feel III itp. można używać :wink: Zobacz tutaj czarną listę zasilaczy - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Nie ma za co dziękować - po to tu jesteśmy.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy nic nie stoi na przeszkodzie, jeżeli stara mobo ma 24,5 x 24,5 cm a nowa 24,4 x 17,4 cm?

Nie będzie problemu.