Wymiana płyty głównej

Witam. Posiadam gotowca z Saturna (błagam, już wystarczająco najadłem się hejtu) i postanowiłem zrobić upgrade po 3 latach. Karta GT 645 miała być wymieniona na MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB. Kupiłem ją wraz z nowym zasilaczem - Vero M1 600W. Nie wszystko jednak poszło po mojej myśli. Komputer nie włączał się. Tak po prostu. Zero BIOS-u, pykania. Nic. Odpowiedzi szukałem na forach, w morele (tam została kupiona), ale odpowiedzi udzielił mi dopiero Acer - producent tego gotowca.

“W załączniku spis kompatybilnych kart graficznych”

 

Niestety, były na tej liście tylko bardzo stare karty typu GT 5xx
albo GTX 5xx

 

Napisałem więc na live chat Acera w celu uzgodnienia czy wystarczy sama wymiana płyty głównej, czy może jeszcze są jakieś magiczne sekrety o których nie wiem. Bardzo miły pan Michał napisał, że tak - tylko płyta główna, ale odpowiednio dobrana. Tutaj zwracam się z prośbą do was - proszę o pomoc w doborze płyty głównej. Moja wiedza z zakresu komputerów, skończyła się na wyborze która grafa będzie lepsza. Teraz nie wiem już nic, a płytę muszę mieć jak najszybciej. Słowa pana Michała na zdjęciu.Z tego co zrozumiałem, ATX tyczy się obudowy.  Proszę o pomoc.

 

c1c948163d83e.jpg

 

PS: Jeśli karta byłaby na morele to byłoby ekstra. Po prostu zawsze zakupy robię tam.

Podaj specyfikacje tego co masz teraz w domu i coś wybierzemy.

 

W tych firmowych, to są różne dziwne rzeczy, czy to obudowa typowa ATX pionowa Tower, czy inna? bo może być problem z montażem zasilacza ,płyty głównej i karty grafiki? i trzeba to dobrać do obudowy?

 

Raczej tak, obudowy nie chcę zmieniać. Ostatnio wymieniłem zasilacz i problemu z montażem nie było. Podobnie z wymianą karty. Nie wiem jak to będzie z nową płytą główną. Nie za bardzo się znam, ale chyba Tower. Najzwyklejsza, stojąca, pionowa, z różnymi Acer-owymi bajerami

 

 

 

 

 

 

Zasilacz: Vero M1 600w

Grafa: MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB

Procesor: Intel i5-3450 3.1 Ghz

Dysk: SeaGate 1TB ST1000DM003-9YN162

RAM: 8GB DDR3

 

Obecna płyta i obudowa: Acer Predator G3620 (z gotowca)

 

To chyba wszystko co potrzebne. Pamiętaj żeby słuchać pana Michała :stuck_out_tongue:

 

 

 

 

Czy jeśli wymienię już płytę główną, nie będę się musiał martwić o jakieś bezsensowne blokady od Acera?

W sprawie płyty pytaj użytkownika Atronics jest na bieżąco i na pewno dobrze doradzi.

Podaj budżet do jakiej kwoty chcesz kupić tą płytę.

 

Obecnie 300 zł. Jeśli naprawdę będzie trzeba, mogę jakoś dołożyć 50/100 złotych.

Czy to jest dokładnie ta obudowa?

http://archiwum.allegro.pl/oferta/02-nowa-obudowa-pc-acer-predator-g3620-micro-atx-i5706609343.html

 

Proszę sobie sprawdzić czy te wymiary się pokrywają.

Bo z tego wynika że pełny ATX płyta tam nie wejdzie.

 

To na pewno ona. Wygląd taki sam, a przy mierzeniu waha mi się o 1cm w tę i we w tę, ale to przez ludzkie ręce. To ta obudowa.

W Twojej obudowie siedzi taka płytka 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/plyta-acer-ipimb-ar-uatx-lga1155-ddr3-100-spr-i5796239688.html

 

tutaj jeszcze na filmiku widać jaka płyta mieści się do obudowy.