Wymiana podzespołów / dopasowanie / moc zasilacza / chłodzenie procesora

Dzień dobry,

posiadam komputer AMILO® Desktop Pi 3645 (http://pl.scribd.com/doc/27606803/AMILO%C2%AE-Desktop-Pi-3645-Ready-for-Tomorrow).

Karta graficzna 9800GT przestała pracować prawidłowo i postanowiłem wymienić podzespoły.

 

Zamówiłem 

Procesor - Intel G3420 3.20GHz 3MB BOX 

Płyta główna - ASUS H81M-E

Pamięć RAM - Kingston 4096MB 1600MHz HyperX Blue CL9

Karta graficzna - MSI HD7770

 

Kryterium wyboru - jak najtaniej, żeby wyszło jak najlepiej.

 

Prosiłbym o ocenę podzespołów jakie wybrałem. Trochę już po fakcie, jednak jestem ciekawy opinii osób znających się, czy takie zestawienie jest prawidłowe.

1. Czy wszystkie podzespoły będą do siebie pasowały?

 

Jestem zadowolony z pracy zasilacza i chłodzenia procesora (4 lata, nic nie słychać, napięcie i temperatury prawidłowe).

 

  1. Czy jest konieczność wymiany zasilacza po zamontowaniu nowych podzespołów moc 400W firma Delta, wiek 4 lata ?

 

  1. Czy mogę pozostać czy starym chłodzeniu procesora ?

Nie widać firmy, brak napisów na wentylatorze.

Nie chciałbym ryzykować uszkodzenia procesora. W tej chwili znakomicie radzi sobie z chłodzeniem procesora Q8200 45 stopni, nie wiem jak to można porównać jak sobie poradzi z innym procesorem. Zakładam, że chłodzenie BOX Intela będzie głośniejsze.

 

Proszę o odpowiedź na moje pytania, jeżeli ktoś posiada wiedzę w temacie.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

Jaki typ tej Delty, ale raczej bez OC sobie poradzi?

 

 

To już musisz ocenić sam - kryterium temperatura i hałas i musi pasować na socket 1150.

 

To co udało mi się wyczytać: DPS - 400WBC.

Jeżeli ktoś poszukuje zasilacza bardzo polecam te firmę; po wielu latach pracy prawie niesłyszalny. W porównaniu do zasilacza znajomego firmy  BeQuiet, za który zapłacił ogromne pieniądze. Delta znacznie cichsza!

Powinna dać sobie radę z tym zestawem.

 

Na tym zestawie praktycznie i tak OC nie zrobisz.