Wymiana podzespołów komputera do gier


(mafioso12dk) #1

Witam posiadam już bardzo leciwy komputer ale lubię sobie pograć w gry. Przez lata grania na takim złomie przyzwyczaiłem się już do grania na minimalnych ustawieniach jednak nowsze gry z roku 2008 i później nie działają już na nim grywalnie nawet na minimum.

Mój komputer to: płyta główna z socket 478, pentium 4 Norhwood 2Ghz, grafika nvidia geforce 7300 gt, 1GB ram ddr, dysk ATA-100

Zastanawiam się nad wymianą płyty głównej wraz z procesorem i kartą graficzną. Chodzi mi oczywiście o części używane. Ja zastanawiam się nad wymianą płyty na jakąś obsługującą procesory pentium 4 z taktowaniem 3Ghz z HT, posiadającą gniazdo PCI-express i do tego jakaś grafika za około 150zł. Z tego co wiem można na takim sprzęcie jeszcze pograć w nowsze gry. Chyba, że grafika którą posiadam jeszcze nie jest taka zła to mogłaby zostać.

Nie wiem jednak czy jest to najlepsze rozwiązanie, bo być może bardziej opłaca się zakupić coś od AMD. Na całość mogę przeznaczyć około 300zł, ale z oczywistych względów im taniej tym lepiej.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie propozycje.


(Do Rejestracji) #2

Za 300 zł wkładu niewiele lepsze rzeczy kupisz. Szkoda kasy na tego typu upgrady. 300 ziko wyłożysz a będziesz miał 3% wydajniejszy sprzęt.