Wymiana podzespołów na nowsze - dla gracza

WItam :

Kumpel ma następujący sprzęt :

Procek Athlon 64 3000 + s754 + chłodzenie Pentagram QV100

Płyta główna Gigabayte GA-k8NE s754

Grafika GF 7900 GS galaxy 256 mb ddr3

Pamięć 3x 512 mb DDr1 Goodram 400mhz

HDD Hitachi 250 GB

Zasilacz Chieftec 550W

Planuje on wymiane podzespołów (płyta, proc , ram) do dyspozycji ma 450 zł + pieniądze ze sprzedaży podzespołów powyższego kompa. Czyli myśli że dostanie koło 700 -750 zł za całość (wliczona jest to 450 zł + sprzedaż proca, płyty i ramu)

Jakieś propozycje? Komputer dla gracza.

To będzie najlepsze rozwiązanie.

Płyta główna…Gigabyte GA-P31-DS3L…180zł http://www.ceneo.pl/806120

Procesor…Intel Dual Core E2160 BOX…190zł http://www.ceneo.pl/648966

Pamięc RAM…A-Data 2x1GB 800MHz Vitesta…140zł http://www.ceneo.pl/702696

A co myślicie o Athlonie X2 5600 + z chłodzeniem w zestawie Arctic Cooling Alpine 7?

Podkręcony Dual Core jest wydajniejszy od Athlona 6400+ @3,5GHz.

Do puki AMD nie wymyśli lepszych procesorów to nie ma sensu nawet myśleć o tej firmie.

Ciekawe. Twój kolega wymienia akurat to, co dobrze będzie spełniać swoją rolę jeszcze przez cały ten rok. Mówię to na podstawie swojego sprzętu (w stopce). Owszem, Core2Duo jest dużo lepsze, tyle tylko że ja jakoś nie zauważyłem, żeby którakolwiek gra na wysokich detalach żarła mi oba rdzenie na 100%. 1,5 GB RAMu jest ilością wystarczającą. A tu nawet Quad Core i najszybszy RAM czy super płyta główna nie zatuszują GF7900GS, który na dziś dzień niestety nie nadaje się do grania na najwyższych detalach w wysokiej rozdzielczości.

IMO głupi pomysł ten upgrade. Lepiej poczekać parę miesięcy albo od razu postawić nowego kompa z GF 8800 GT / GTS.

A płyta główna za 180zł nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem. Ja proponuję jednak do C2D starszego, ale niezrównanego Asusa P5B.

Agntx , To kup Assassins Creed i wtedy sprawdź ile % procesora jest wykorzystane bo u mnie 90%. 1,5GB ramu nie jest wystarczające bo na XP takie gry jak Wiedźmin, Assassins Creed i Gothic 3 ciągną od 1500 do 1800 MB ramu na full detalach.

Czyli uważasz że lepiej kupić tańszy sprzęt? A powiedz mi jeżeli za miesiąc kupi 8800GT? Masz głowę to myśl. Nie napisał że do końca żywotności swojego PC będzie leciał na 7900.

Omg naprawdę? Co Ty nie powiesz. To po co to ludzie kupują, a no tak bo taki choćby Crysis idzie na fulla na 1 rdzeniu. Człowieku, pomyśl zanim coś napiszesz, błagam.

Co do zużycia procesora to przy każdej nowszej grze jest ponad 70 % więc nie wciskaj mi kitu że gry nie korzystają z dwóch rdzeni. Powiem więcej, pracując na kompie z X2 nawet Windows szybciej chodzi.

I tak jak napisał Sk91, możliwe że kumpel będzie kiedys kupował lepszą karte a teraz chce wymienić te podzespoły. No i co z tego? Po to jest rynek pełen sprzętu. Jak ktoś chce to może…

Co do zużycia procesora to przy każdej nowszej grze jest ponad 70 % więc nie wciskaj mi kitu że gry nie korzystają z dwóch rdzeni. Powiem więcej, pracując na kompie z X2 nawet Windows szybciej chodzi.

Ilość gier która korzysta z 2 i więcej rdzeni można policzyć na placach jednej ręki.

No praktycznie każda bardziej wymagająca i wychodząca od dobrego producenta.

I nie prawda że policzysz je na palcach jednej ręki bo gier wymagających X2 jest już trochę, a nawet stare produkcje korzystają z X2 i pracują wydajniej więc…

Fakt faktem, jak zwykle jest teraz zastój na rynku gier i dopiero jak to wszystko ruszy z kopyta to można to zauważyć.

Możesz nawet AC odpalić na 1 rdzeniu. No i co z tego? Jezeli chcesz mieć komfortowe granie to dwa rdzenie to teraz staje się naprawde standard. Niedługo znów na rynku pojawi sie masa wymagających produkcji, a za pare lat to quady będą standardem. Postęp i tyle.

crysis na ful na jednym rdzeniu hahahahah to żeś koleś dojechał

O Assassin’s Creed na full detalach na 1 rdzeniu to zapomnij. Ja sam jestem w szoku ile ta gra ciągnie ramu i procesora.

przecież potem wsadzi 8800 :x

jak się nie znasz to nie pisz… jest tak samo dobra jak te za 300zł…

wiem co mówię bo widziałem BIOS tej płyty (nawet modowałem :wink: ) i wiem że funkcję ma na bardzo wysokim poziomie :wink:

bierz to bo i tak nic lepszego nie znajdziesz…

aha i mam pytanko… czy ten 7900 jest na PCI-E czy AGP?

ops, właśnie tego nie przewidziałem. jest na PCI-E czy Agp?

Ja znam odpowiedz, ta karta jest na PCI-E a dlaczego tak twierdze bo płyta Gigabyte GA-K8NE posiada slot PCI-E a nie AGP wystarczyło zobaczyć opis płyty.

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 4&katid=59

Czyli wszystko jasne, bierz to co podałem i graj! !!

Muszę przyznać, że nie zauważyłem w pierwszym poście, że NIE MA tam oznaczenia “X2” przy procku 3000, a więc upgrade już potrzebny. Ale reszty zarzutów już kompletnie nie rozumiem…

Obserwuję gry na konfigu A64X2 5000+, 2 GB RAM i GF8800GT i jakoś nie widzę, by którakolwiek gra ciągnęła procka na 100%. To samo robiłem na swoim komputerze, i również wskaźnik do stówy nie dochodził; w Crysise for example było to 80/70% dla detali, z którymi GF 7900GS sobie radzi, czyli z Medium. W AC nie grałem, więc może macie racje.

Dalej: gość pisze, że potrzebuje tylko procka, pamięć i płytę. Nie pozwala mi to myśleć, że na razie nie rozważa apgrejdu karty graficznej? Nie kumam. Szczególnie, że sprzedawcy usilnie wciskają nam do konfigów “dla graczy” crapa w postaci GF 8500 GT. Ktoś pisze “potem sobie wsadzi 8800”. Kiedy potem? Za dwa lata? Heh. Dla gracza absolutnym number one jest karta graficzna. Koniec i “.” :slight_smile:

Jestem zwolennikiem dwóch rdzeni, ale po co mi one, jeśli taka Matroska dla HD ich nie wspiera, przez co film się dławi na mocnych prockach? Nie ubliżam C2D czy X2, tylko nie widzę sensu np. kupowania C2Q i X4, jeśli na najbliższe kilkanaście miesięcy nie zapowiada się żadna gra z ich korzystająca. Nie mówiąc o supporcie dwóch rdzeni. Oczywiście dobrze wiem, jakie inne profity dają dwa rdzenie i dlatego już w 2006r się w to zaopatrzyłem. Niedogodność z HD jest tylko jednym z niewielu przykładów.

“jest tak samo dobra, jak te za 300zł”

Ciekawa rekomendacja :roll:

Poleciłem ASUSa P5B - czy może jest to coś niezasługującego na polecenie?

“Czyli wszystko jasne, bierz to co podałem i graj!!!”

Dość odważne stwierdzenie. Gość na podstawie jeden opinii ma kupować sprzęt :wink: Ja już dziękuję temu forum za “porady”, przez które nieźle nasrał w moim starym kompie 2 lata temu kumpel :stuck_out_tongue:

bo nawet taki nie istnieje…

może nie gra? komp nie jest tylko do grania…

może musi mieć mocny sprzęt do obróbki grafiki albo coś w tym stylu…

po pierwsze nie jestem ktoś :stuck_out_tongue:

po drugie kupi wtedy kiedy nazbiera kasy :stuck_out_tongue:

jak pisałem wyżej komp nie służy tylko do grania… i c2q przydaje się do pracy na komputerze a nie do grania…

a co 20 osób ma napisać to samo? żeby zrobić śmietnik i nabijać posty? bez sensu…

może podziękuj któremuś dokładnemu userowi? bo mnie np. 2 lata temu nie było… na forum oczywiście :stuck_out_tongue: