Wymiana podzespołów w notebooku Acer Extensa 5235

(Lukasz Gornicki91) #1

Pragnę wymienić procesor na jak najlepszy a zarazem kompatybilny z płytą główną w moim notebooku, oraz dokupić/wymienić pamięć RAM :slight_smile:

Notebook: Acer Extensa 5235, dane z CPU-Z:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Za pomoc z góry dziękuję! :slight_smile:

(struart) #2

Wg informacji w necie procesory, które działają w tym lapku to:

Core2Duo Mobile T5550, T6400, T7250, T7300, T8300

Co do RAM to max 4GB (2x2GB)

(Lukasz Gornicki91) #3
  1. Ram podwoić o pamięć o takim samym taktowaniu, czy jest może opcja wymienić ten co jest na pamięć o wyższym taktowaniu?

2. @struart: czy mógłbyś podać mi adres strony, gdzie mogę znaleźć takie informacje odnośnie procka?

(falcon89) #4

Ad 1. Najlepiej moduł o identycznych parametrach, nie ma sensu wymieniać pamięci na tą z wyższym taktowaniem (ilość pamięci ma większe znaczenie niż jej taktowanie)

(Lukasz Gornicki91) #5

Rozumiem, ale mogę dokupić dwie nowe pamięci o wyższym taktowaniu, rozumiem, że DDR3, ale max taktowanie?

(struart) #6

Możesz kupić o wyższym taktowaniu płyta i tak je zaniży do tej wartości która obsługuje.

Co do linka z procesorami to musisz szukać po necie Twojego modelu laptopa i cpu upgrade i czytać co się ludziom udało w w niego wsadzić. Ja tak szukałem.

(Lukasz Gornicki91) #7

Ok dzięki wielkie za pomoc! :slight_smile: Z mojej analizy wynika, że najlepsze procki jakie mogę zamontować to:

• Intel Core 2 Duo T9500

• Intel Core 2 Duo T9300

• Intel Core 2 Duo T8300

• Intel Core 2 Duo T8100

Jeżeli kupię używany procek z allegro, to czy szanse są duże, że będzie działał tak jak powinien?

(struart) #8

Nie rozumiem pytania? Jak kupisz ten co trzeba to czemu miałby nie działać ?:slight_smile:

Z tego co widzę w necie to procek musi działać na szynie 800 MHz i będzie dobrze.

(Lukasz Gornicki91) #9

Ok :slight_smile: Wybrałem procek Intel Core 2 Duo T8300.

Przydatny link —> http://forum.notebookreview.com/hardwar … t8300.html

Procek załatwiony :slight_smile:

Teraz mam pytanie odnośnie pamięci RAM. Czy PC3-10600s (1333 Mhz) lub PC3-8500s (1066 MHz) będzie ok w przypadku mojej płyty głównej? I kolejne pytanie: czy kupując jedną kość będzie ona współgrała ze starą, czy muszę kupić dwie nowe i je zamontować?

(struart) #10

Zaleca się posiadanie dwóch takich samych pamięci, ale doświadczenie pokazuje, że tak też będą działać po prostu szybsza kość spowolni się do tej starej.

(Lukasz Gornicki91) #11

Zatem kupuję dwie nowe. Czy będą działały te co podałem wyżej?

(struart) #12

1066 to tak bo nie ma sensu płacić za szybsze bo i tak tego nie osiągniesz :slight_smile:

(Lukasz Gornicki91) #13

You made my day! :slight_smile: Dzięki!