Wymiana podzespołów w notebooku Acer Extensa 5235

Pragnę wymienić procesor na jak najlepszy a zarazem kompatybilny z płytą główną w moim notebooku, oraz dokupić/wymienić pamięć RAM :slight_smile:

Notebook: Acer Extensa 5235, dane z CPU-Z:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Za pomoc z góry dziękuję! :slight_smile:

Wg informacji w necie procesory, które działają w tym lapku to:

Core2Duo Mobile T5550, T6400, T7250, T7300, T8300

Co do RAM to max 4GB (2x2GB)

  1. Ram podwoić o pamięć o takim samym taktowaniu, czy jest może opcja wymienić ten co jest na pamięć o wyższym taktowaniu?

  2. @struart: czy mógłbyś podać mi adres strony, gdzie mogę znaleźć takie informacje odnośnie procka?

Ad 1. Najlepiej moduł o identycznych parametrach, nie ma sensu wymieniać pamięci na tą z wyższym taktowaniem (ilość pamięci ma większe znaczenie niż jej taktowanie)

Rozumiem, ale mogę dokupić dwie nowe pamięci o wyższym taktowaniu, rozumiem, że DDR3, ale max taktowanie?

Możesz kupić o wyższym taktowaniu płyta i tak je zaniży do tej wartości która obsługuje.

Co do linka z procesorami to musisz szukać po necie Twojego modelu laptopa i cpu upgrade i czytać co się ludziom udało w w niego wsadzić. Ja tak szukałem.

Ok dzięki wielkie za pomoc! :slight_smile: Z mojej analizy wynika, że najlepsze procki jakie mogę zamontować to:

  • Intel Core 2 Duo T9500

  • Intel Core 2 Duo T9300

  • Intel Core 2 Duo T8300

  • Intel Core 2 Duo T8100

Jeżeli kupię używany procek z allegro, to czy szanse są duże, że będzie działał tak jak powinien?

Nie rozumiem pytania? Jak kupisz ten co trzeba to czemu miałby nie działać ?:slight_smile:

Z tego co widzę w necie to procek musi działać na szynie 800 MHz i będzie dobrze.

Ok :slight_smile: Wybrałem procek Intel Core 2 Duo T8300.

Przydatny link —> http://forum.notebookreview.com/hardwar … t8300.html

Procek załatwiony :slight_smile:

Teraz mam pytanie odnośnie pamięci RAM. Czy PC3-10600s (1333 Mhz) lub PC3-8500s (1066 MHz) będzie ok w przypadku mojej płyty głównej? I kolejne pytanie: czy kupując jedną kość będzie ona współgrała ze starą, czy muszę kupić dwie nowe i je zamontować?

Zaleca się posiadanie dwóch takich samych pamięci, ale doświadczenie pokazuje, że tak też będą działać po prostu szybsza kość spowolni się do tej starej.

Zatem kupuję dwie nowe. Czy będą działały te co podałem wyżej?

1066 to tak bo nie ma sensu płacić za szybsze bo i tak tego nie osiągniesz :slight_smile:

You made my day! :slight_smile: Dzięki!