Wymiana podzespołów w PC

Witam. Posiadam płytę główną ASRock ALiveNF6G-DVI AM2 (link poniżej)

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALiveNF6G-DVI

i chciałbym wymieć procesor do tej płyty głównej (obecnie posiadam AMD 64 3500+) i nie wiem za bardzo, który wybrać. Może w ogóle nie opłaca się ładować w tą płytę procesora? Mam nadzieje, że coś doradzicie.

A pro po możecie mi doradzić jaką kartę opłaca się kupić do 500zł (no może troszkę przekraczać) z serii GeForce 8x?

jednordzeniowy ?? za pewne… tak opłaca się zamontować brisbane x2 i go trochę podkręcić. polecam brisbane 4x00 lub 5x00 w zależności od budżetu

palit 8600gt sonic+

wstrzymaj się, lepiej kupi radeona 3850 cena ma oscylowac w okolicy 570zł a wydajnośc większa od 88GTS

kup sobie z 250zl 4000+ x2

Nie wiadomo czy lepiej bo nie ma jeszcze testów, mam nadzieje że będzie lepszy a nie są to tylko obiecanki AMD.

Chyba od 8600GTS :stuck_out_tongue:

no przecież mówię że 8800, a przynajmniej w 3dmarkach. poczekajmy na testy w grach, osobiście jestem dobrej myśli, tym bardziej gdy AMD zapewnia że poprawiło wydajność pod obciążeniem antialiasingu…

HD 3850 ma osiągać ponad 10k punktów w marku06, a 3870 ponad 12k

A co myślicie o tych procesorach? Będą pasował do mojej płyty, i czy w ogóle opłaca się je kupować? AMD AthlonX2 6000+ AM2 Windsor lub 5600+?

z tego co wiem to chłodzenie musisz sam dokupić (do 6000+ na 1000% ale do 5600+ to nie jestem pewien)

do chłodzenia dochodzi dodatkowe 100zł

Chłodzenie trzeba dokupić do 6400+ a nie do 6000+, ten jest w zestawie z coolerem.

A jeśli chodzi o opłacalność zakupu… hmm… jeśli nie kręcisz to 6000+ jest jak najbardziej w porządku, ale chyba lepiej było by wziąć coś pokroju 3600+, a resztę kasy władować potem w Phenoma.