Wymiana podzespołów w PC

Witam. Chciałbym się Was poradzić które podzespoły w moim komputerze wymienić aby osiągnąć większą jakość i wydajność w grach. Niestety nie znam się na sprzęcie komputerowym i jego kompatybilności więc proszę o propozycję które będą ze sobą współgrały :wink: Moje fundusze to 700zł.

Z góry dziękuję za poświęcony czas!

HD7770 + zasilacz jak masz jakiś szajsowaty, czytaj w tym dziale,propozycji było kilka.

Masz dwie takie karty zainstalowane?

Tak dokładnie :wink: Zasilacz u góry zaktualizowałem

To musisz sprawdzić, jak te Twoje dwie karty mają się z wydajnością HD7770?, bo nie mam pojęcia. Bo do tego CPU to ta karta max i tak dobrze by było jakby go podkręcić do 3 GHz.

To zasilacz OK.

Mógłbym sprzedać i procek i karty, zależy mi tylko na tym aby zrobić to raz i mieć znów spokój na 5 lat. Nie wiem tylko jak dużo jest w stanie uciągnąć moja płyta główna…

Wszystko masz napisane, net i szukaj, zrób testy i porównaj z innymi.

I się zastanawiaj,co lepiej zrobić.

Może mógłbyś mnie jakoś naprowadzić żebym nie błądził po omacku? W końcu dla takiego profesjonalisty jak Ty to chwila moment :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jasne, trzeba tylko wiedzieć, czy przesiada na HD7770 przyniesie korzyść w Twoim przypadku. Poszukaj testów lub zrób testy swojego zestawu i porównaj z podobnym zestawem na HD7770.

Szukaj, a jak coś znajdę,to napiszę.

Radeon HD7770 jest wydajniejszy od 9600GT SLI prawie dwa razy.

Za ok 700zł możesz mieć GTX 660 (mimo że będzie ograniczana przez procesor, to będziesz miał porządną kartę na przyszłość, jeśli zamierzasz w przyszłości wymienić procesor lub zainwestować w nowy komputer).

Czy ten GTX ruszy na mojej płycie głównej? I czy to ograniczenie nie będzie karcie przeszkadzało w działaniu? :stuck_out_tongue:

Powinien ruszyć na każdej płycie wyposażonej w złącze pci express x16.

Nie, procesor po prostu nie będzie nadążał z dostarczeniem odpowiedniej ilości danych do gpu w niektórych grach i zamiast np. 50FPS będziesz miał 30FPS.

A jaki procek będzie najlepszy na LGA 775?

http://twojepc.pl/news16136/GeForce-960 … w-SLI.html

Zestaw Core 2 Duo E6850 (3.0GHz), płyty głównej z chipsetem nForce 680i oraz dwóch gigabajtów pamięci DDR2 800MHz - jest jakiś odnośnik do Twoich kart.

Ja też zrobiłem test w 3DMark03, konfiguracja Q6600@3.2GHz +4GB ram+ HD7770 OC = wyszło mi 66000 punktów.

Czyli, Twoje karty mają 55000, czyli różnica 11000 - max 25 % przy podkręconym CPU do 3.2.

Jutro jeszcze popatrzę jak będę miał czas, czyli na dzień dzisiejszy opłaca? się przejść na HD7770?

Moim zdaniem, nie opłaca się już inwestować w ten socket, ewentualnie tylko karta lub sprzedać całość i kupić nowy.

Przetestuj komputer w 3DMark03 - zobaczymy Twój wynik.

Przetestowałem komputer w 3DMarku 03 i miałem wynik 30585. Trochę odbiega to od 55000… Możliwe żeby 3DMark nie uwzględnił drugiej karty ? Czy moja płyta główna obsługuje PCI Express 3.0 bo na stronie producenta --> http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-n650sli-ds4l_10/ nie jest napisane.

Na jakiej rozdzielczości robiłeś test - ten jest na 1024x768.

Na tej samej, 1024x768.

To coś masz skopane, wykonaj inny test masz wartości podane w tabeli.

PCIE wersja 1.0 lub 2,0?

http://allegro.pl/gigabyte-amd-radeon-h … 34858.html pytałem o v. 3.0 bo na allegro przy tejże karcie jest właśnie tak napisane :wink:

Robiłem wcześniej 3 testy tym programem zmieniając ustawienia w panelu sterowania NVIDII i przy “używaniu ustawień aplikacji 3d” miałem najlepszy wynik (właśnie tamten 30585), przy “ustawieniu max wydajności” wynik był nieco gorszy zaś przy maxymalnej jakości wynik miałem 19800

Niestety w programie 3DMark nie mogę ustawić innej rozdzielczości… Wersja trial.

Pobawiłem się jeszcze trochę ustawieniami i najwyższy wynik jaki udało mi się uzyskać to 42545.

Myślę że użycie nowszej wersji benchmarka da bardziej miarodajne wyniki.

To się jeszcze pobaw w ustawieniach i sterowniku grafiki i będzie lepiej, weź pod uwagę też, że tam w teście CPU ma 3 GHz, a Ty testujesz na 2.4 GHz, więc Twój wynik będzie gorszy.

Będzie pracować na Twojej płycie i wielkiej straty (a może w ogóle) nie będzie przez wersję PCIE.