Wymiana podzespołów

Czy możliwa jest zmiana nazw procesora, ilości pamięci oraz nazwy płyty gł. podczas startu komputera a potem tychże we właściwościach systemu? Np. program cpu-z pokazuje mi że mam 2 kości pamięci (faktycznie), dokupiłem 2giga za namową serwisanta ale pracują w single. Wyczytałem że powinno być dual, stąd obawy że cała ta wymiana to oszustwo. Było Athlon 3000+ 1giga ram, czipset pł. gł. nForce 550. Miało być być Athlon 6000+ 3giga ram,

napisałeś co było, jak miało być ale nie napisałeś jak jest?

To sprawdzę zanosząc do innego serwisu bo sam nie jestem w tym mocny. Na procku jest nowy “cooler” mam ładne pudełeczko no i do innych podzespołów ale czy to nie cała wymiana. Bo Jeżeli zmiana nazw podz. jest niemożliwa to moje obawy są bezpodstawne, no i jestem wtedy wininen przeprosiny obecnemu serwisantowi.

Tak jak pokazuje BIOS, tak jest. To samo tyczy sie programów typu CPU-z. Jeżeli pamięci pracują w trybie single channel, to być może:

  1. są podłączone do złych slotów (powinny siedzieć w slotach o takim samym kolorze)

  2. twoja płyta główna nie obsługuje dual channel, podaj jej model to się przekonamy

Spisane z cpu-z GA-M55PLUS-S3 ; GEForce 6100 ;NForce 410/430 MCP. Ps. dołożył do 1G. kość 2G. i obie siedzą w innych kolorach obie Tvinmoss 800mhz.

Dodane 06.04.2009 (Pn) 18:00

Zapomniałem o ważnej rzeczy płyta różni się od tej którą miałem data prod. obecnej 2008 poprzedniej 2007. Dzwoniłem do Niego powiedział że tamta podła poinstalacji biosu. Ta żekomo nowa Opodobnych parametrach.