Wymiana podzespołów

Dzień dobry,

chciałbym w swoim koputerze wymienić poszczególe podzespoły, bęzie to trochę trwało bo nie stać mnie aby kupić wszystko od razu, dobrze by było aby wyliczyć od czego by zacząć np. 1. zasilacz 2. procesor it. Koszt np. zasilacza 300 zet i odpowiednia grafika za 450-500 zet do tego. Nie będę sam tego wymieniał ale chciałbym kupić w miarę dobre pozespoły, żeby nie wpuszczono mnie w maliny. Mam

Procesor: AMD Athlon 64X2Dual Core Processor 5200+

Grafika: NVIDIA GeForce 8600 GT

Jaki masz zasilacz?

Czy dysk i napęd optyczny masz na SATA?

Ile masz na początek?

Podaj model płyty głównej.

Jak chcesz przechodzić z AMD na Intela (co jest defacto bardziej opłacalne) to na dzień dobry musisz kupić procesor -> płytę główną -> RAM DDR3 i to jest największy koszt jeśli komputer ma być pod gry (proc. 430zł, mobo 200zł, ram 80zł) w następnej kolejności kupujesz zasilacz (ze względu na niski pobór mocy przez procesor i zintegrowaną grafikę spokojnie wytrzyma krótki czas na jakimś no-name 450W) koszt nowego dobrego zasilacza zaczyna się od 130zł, na samym końcu dokładasz dopiero nową grafikę bo masz już porządny zasilacz, jeśli bierzesz np. i3 to optymalną grafiką jest HD7770 w cenie ok. 450-500zł.

Najtańszy i najbardziej optymalny zestaw pod gry:

i3 3220 (430zł)

msi b75ma-e33 (200zł)

4gb RAM DDR3 GoodRam (75zł)

Aerocool Ep450 (130zł)

Radeona 7750 (350zł) / 7770 (450zł)

jeśli masz dysk i napęd na SATA to nie musisz dokupywać, jeśli nie masz na SATA to do dysku dokupujesz przejściówkę ATA -> SATA, i nowy napęd ok. 65zł.

Niestety zostawanie przy AMD nie ma świetlistej przyszłości.

Bardzo mi przykro ale nie wiem gdzie znaleźć odpowiedź na te pytania, a kwota którą dysponuję na początek to 500 zet. W wieku 70 prawie lat też nie zna się odpowiedzi na wszystkie pytania.

Musisz otworzyć obudowę komputera i sprawdzić czy dysk i napęd DVD są podłączone do płyty głównej za pomocą szerokiej taśmy czy kabla przypominającego USB.

Cześć

Model płyty głównej możesz sprawdzić np. w programie CPU-Z na zakładce Mainboard.

Markę i model zasilacza możesz sprawdzić odkręcając boczną ściankę komputera.

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i fajne odpowiedzi

Jeżeli masz taki procek to na 80% po aktualizacji biosu będziesz mógł wsadzić bez wymiany płyty AMD Phenom II X4 945, co także jest bardzo wydajnym prockiem na poziomie i3

Zależy ile masz pamięci ram… jeżeli masz 4GB to warto było by kupić tylko ten procek, grafikę i zasiłkę