Wymiana pojedzyńczych klawiszy w laptopie

witam, mam laptopa asus k50 x5dab. Wypadł mi jeden z klawisz, z tym że zaczep został przy klawiaturze. W jaki sposób mogę go zdemontować? I jak zamontować nowy klawisz?

To dość “zegarmistrzowska” robota! Zaczep (taki nożycowy malutki “pantograf”) trzeba zdjąć z klawiatury (z takich malutkich prowadnic) i umocować go z powrotem w klawiszu, w odpowiednim położeniu!

Teraz przyjrzeć się uważnie prowadnicom na podstawie klawiatury i całość konstrukcji (klawisz razem z tym zaczepem) umieścić na podstawie klawiatury, wsuwając klawisz nieco z boku swojego miejsca w kierunku do środka, i już na środku mocniej przycisnąć w dół (powinno cicho pstryknąć!) i puścić.

Dobre światło i nawet szkło powiększające potrzebne! Kiedyś “ćwiczyłem” to na klawiszach wyrwanych przez kota! :slight_smile:

PS. Opisałem powyżej naprawę uszkodzonego klawisza, ale montaż nowego wygląda tak samo.

a czy da się to zrobić bez wyciągania innych klawiszy? wypadł mi += więc jest w trochę trudno dostępnym miejscu

Tak. Da się tak zrobić każdy klawisz.

Ok, dzięki,będę próbować :wink:

Pojedyncze klawisze kupic mozna na stronie www.klawiszedolaptopa.pl , dobra obsluga i szybka wysylka.