Wymiana prawa jazdy

Witam

Dotknął mnie problem wymiany prawa jazdy na nowe (mam jeszcze to stare papierowe). Czy dodatkowo poza zdjęciem, wnioskiem, kopią dowodu wpłaty characzu, kopią starego prawka potrzebne jest nowe zaswiadczenie lekarskie o stanie zdrowia? Szkałem w internecie ale opisy nie są jednoznaczne. Dlatego prosiłbym o opinię tych którzy juz przez to przeszli. Nie chciałbym sie walnąć bo w poniedziałek czeka mnie stanie w kolejce od 5:30 rano żeby stać się jednym z 50 szczęśliwców którzy tego dnia zostaną obsłużeni. Cóż się dziwić, to dopiero XIX wiek i nie można załatwiać takich błachostek przez internet.

Nie potrzeba żadnego zaświadczenia lekarskiego.Niedawno wymieniałem.

Potwierdzam - tato jak wymieniał to nie potrzebował…

BTW : prezes firmy po co 2 temety :?: :-k

Mój tata też wymieniał i takiego zaświadczenia nie potrzebował, chyba że kończy ci sie obecne zaświadczenie lekarskie to wtedy tak, bo jak wiadomo nieraz lekarz przed wydaniem prawka jazdy wystawi zaświadczenie na np. 10 lat :wink:

A na dodatek 70 zł chcą za wymiane prawka, zmieni się mojemu tacie adres zamieszkania i znowu 70 zł trzeba wydawać na nowe prawko, paranoja :confused:

W wydziale komunikacji w Waszych aktach, są adnotacje lekarzy, czy nalezy zrobić ponowne badanie lekarskie przy wymianie prawa jazdy.Moja mama pomimo, że w prawku miała “bezterminowo” musiała robic badania, gdyż taka była adnotacja.Tak więc dopiero tam się dowiecie, czy musicie robić badanie.

A i pamiętajcie, ze od 1 lipca wszystkie stare prawka są nie ważne, a jazda z nimi grozi wysokimi karami :wink:

Pozdrawiam

Pytam bo jeden lekarz z takimi uprawnieniami powiedział mi że trzeba. Domyślam się jednak że chodziło o wyciągnięcie kasy.