Wymiana Procesor+Zasilacz ok 300zł...Co polecacie?

Witam tak jak w temacie chciałbym odświeżyć swój PC i postanowiłem zmienić zasilacz (ponieważ to tykająca bomba firmy Tracer) i procesor na jakiś dwurdzeniowy AMD .Kwota jaką dysponuję to ok. 300zł . Proszę o propozycję , co polecacie??

Mój dotychczasowy sprzęt:

Procesor : AMD Sempron 3400+ 1,8 Ghz BOX

Płyta Główna : Gigabyte GA-M61PME-S2

Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD 2600XT 256MB DDR3

Zasilacz : Tracer 4life 400W

Dysk 250GB

Athlon 240 i Fortron 350W MDN

Sam jadę na takim zestawie, zasilacz może się wydawać słaby ale przy takim procku to nawet HD4850 pociągnie :slight_smile:

Lepszego wyboru nie ma, bios zaktualizuj przed wymianą musowo

Athlon 240 to raczej nie do tej płyty bo to procesor na AM3, a Gigabyte GA-M61PME-S2 obsługuje procesory AM2.

@Edit

Pomyliłem wersje płyt, ten procesor będzie działał, niezależnie jaka to rewizja płyty, może być konieczna aktualizacja biosu.

Jaka rewizja płyty głównej?

Jeżeli 2.x, to według oficjalnej strony http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … s2_2x.html aktualizując BIOS do wersji F4 możesz na tę płytę wrzucić AMD Athlon II X2 240 za 200zł, a zasilacz mógłbyś wziąć jakiegoś Fortrona (np. Fortron FSP400-60GHN 400W) w okolicach 150zł.

Ta płyta jest trochę słabiutka ale właśnie myślałem nad jakimś procesorem AM2+ do niej zwłaszcza do gier :smiley: Mój stary procesor już niewyrabia w grach typu GTA IV chociaż w większości gier jeszcze daje radę heh… Rewizja tej płyty to 2.x. Czyli te nowe procesory dwurdzeniowe AMD jak najbardziej pójdą pod tą płytę bez komplikacji tak?

Wszystkie procesory w linku, który ci podał Adalbert ,i nie mają dopisku N/A, będą działać na twojej płycie.Te oznaczenia na końcu tabeli(F1,F2…) informują od jakiej wersji biosu.

aha ok, a z zasilaczy jedynie ten Forton czy jest coś konkurencyjnego?

W tej cenie raczej wielkiego wyboru wśród zasilaczy nie ma.Polecam stronę http://zenfist.pl/ , coś tam na pewno w przybliżonej cenie znajdziesz.

Fortron robi najtańsze zasilacze warte jeszcze kupna, jeżeli wystarczy Ci okablowania to FSP350-60APN to minimum i niewiele poza budżet wyjdziesz.

A mam jeszcze dwa pytania czym się różni HT 1.0 od Ht 3.0 w mojej płycie magistrala FSB wynosi 2000Mhz a w Ht 3.0 wynosi ona chyba 5600Mhz czy to znaczy że np. procesor AMD Phenom chodził by o wiele gorzej na te płycie??

I czym się różni moja płyta M61PME-S2 od M61PME-S2P wyglądają identycznie ale ta druga jest niby lepsza…tak słyszałem bynajmniej czy to prawda ? Czym się one niby faktycznie różnią?

Phenom II na Twojej obecnej płycie skrzydeł faktycznie do końca nie rozwinie, ale spadek wydajności nie będzie duży, tym bardziej, że z czasem wymienisz płytę główną na pełnowartościowe AM3 i DDR3.

Co do różnic płyt, wejdź na stronę producenta to się wszystkiego dowiesz.

HT odnosi się do procesorów intela.O HT możesz poczytać tutaj -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiperw%C4% … 5%9B%C4%87

Tu chodzi o http://pl.wikipedia.org/wiki/HyperTransport

to sorry zwracam honor

Wielkie thx za pomoc…Wszystko wyjaśnione chyba :smiley:

Poczytałem trochę i się okazuję że HT 1.0 w żadnym stopniu nie ogranicza możliwości procesora świadczy o tym np. ten artykuł :

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3443-4