Wymiana procesora a aktualizacja biosu

1 gram? Toż to 1/4 pojemności tubki.

 

Wyciskasz niewielką ilość (mniej więcej rozmiar ziarenka grochu) i rozsmarowujesz równomiernie na całej powierzchni. Możesz użyć w tym celu karty kredytowej lub za pomocą palca osłoniętego zwykłą jednorazówką plastikową. 

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Szukam nowego procesora Athlon II 640 ale nigdzie nie mogę dostać, z allegro trochę się boje ze może były podkręcane. Czy jest jakiś procesor do mojej płyty o podobnej mocy ale żeby był nowy? Czy lepiej kupić używany 640? 

Kup używany i najlepiej z gwarancją. Procesory mają to do siebie, że rzadko się psują.

Mam procesor już założyłem, ale mam problem z chłodzeniem. Z procesorem dostałem chłodzenie, ale nie potrafię mojego starego wyjąć z ramki. Tylko ciekawe czy jak wyjmę z tej ramki to chłodzenie co dostałem z procesorem tam wejdzie

 

 

DSC01751j_eshqpsa.jpg

Po co odkręcałeś ramkę od płyty? Z boku radiatora masz metalowe blaszki sprężynujące, które należy odgiąć wtedy odskoczą od zaczepów na ramce.

 

Radiator będzie pasował, wymiary i kształt ramki i radiatora jest znormalizowany.

Ale ciężko je odgiąć bo one są zaczepione o ten plastik i prędzej idzie połamać zaczep

 

Update:

 

zdjęte jednak trzeba było troche siły a ja się bałem że połamie :wink:

Najwidoczniej taka tacka ( Backplate ) pod płytą się odczepiła gdy odkręcałeś chłodzenie. Przechyl komputer i sprawdź czy nic nie lata pod płytą główną ( Miałem podobny przypadek ) 

Kurcze nic nie mogę znaleźć … :confused: ta tacka była pod płytą czy pod ramką?

Z jednej strony pyty głównej jest ramka, do której mocuje się radiator a z drugiej płytka, która ma otwory na nakrętki lub gwintowane otwory na śruby.

Okej problem z płytką rozwiązany, musiałem odkręcić całą płytę i udało się, była pod płytą spadła. Teraz wszystko poskładałem, na płycie lampka się świeci lecz komputer nie odpala nie mam pojęcia co musiałem źle podpiąć. Pomału się poddaje

nie ma żadnego sygnału? jak nie ma to w starszych płytach w sensie 2007-2009 (może w starszych i nowszych też) - z tymi miałem doświadczenie oznaczało wadliwy procesor badź w ogóle go nie wykryło, podpiełeś zasilanie procka?, poprawnie podpięte piny panelu przedniego i usb? jak źle podłączysz np. USB jak ja :smiley: odwrotnie to mi też komputer nie załapał

OK piny od usb były złe, komp zapala lecz nie startuje “disk boot failure, insert system disk” oraz przycisk reset nie działa :confused:

podepnij dobrze przycisk reset i ustaw w biosie żeby bootowało z HDD pewnie masz coś innego bądź popraw kable od dysku :slight_smile:

Ok dyski działają poprawiłem kable. A kable od przycisku reset gdzie mogę znaleźć? Patrzyłem na temperature procesora 38C ma. Pasta położona. Naprawdę dużo wrażeń mam przez tą podkładkę która odpadła bo praktycznie musiałem komputer rozłożyć i złożyć.

zobacz w instrukcji zazwyczaj są w prawym dolnym rogu płyty a pasta się wygrzeje i temperatury spadną więc się tym nie przejmuj i tak są bardzo niskie :slight_smile:

W instrukcji jak myślę płyty głównej? Naprawdę wymiana procka sama w sobie była bardzo prosta, popełniłem tylko jeden błąd odkręciłem tą ramkę przez która odpadła ta tacka i przez która musiałem rozbierać kompa. Oprócz resetu wszystko działa (mam nadzieje) spróbuje odnaleźć ten kabel. Dziękuje wszystkim za szybkie odpowiedzi i wspieranie mnie w tych nerwowych chwilach :slight_smile:

będzie oznaczony RESET SW i tak w instrukcji płyty głównej :slight_smile: