Wymiana procesora a aktualizacja biosu

Witam posiadam płytę główną M2N-E i zamierzam wymienić procesor Athlona II X4 640 i czy muszę zaktualizować biosa? I czy ten procesor pójdzie na 100% na mojej płycie?

 

Pozdrawiam

Na liście obsługiwanych jest 

http://www.asus.com/pl/Motherboards/M2NE/HelpDesk_CPU/

 

Musisz posiadać bios w wersji co najmniej 3001. Najlepiej zaktualizuj do najnowszej wersji.

Dzięki za szybką odpowiedź. Czy mogę zaktualizować z poziomu windowsa?

Możesz. Producent udostępnia na stronie stosowny program.

 

Jednak muszę wspomnieć, że flashowanie biosu z poziomu Windows nie jest najbezpieczniejszą metodą. 

A możesz podać mi bezpieczniejszą? Nigdy tego nie robiłem, nie raz się przymierzałem ale zawsze się wycofywałem.

 

Pozdrawiam

  1. Wrzucasz plik biosu na pendrive sformatowany do FAT32.

  2. Wchodzisz do biosu i uruchamiasz funkcję EZ Flash (służy do wgrywania biosu z urządzeń przenośnych).

  3. Wskazujesz swój pendrive i czekasz aż program skończy.

  4. Gotowe.

 

Lub też możesz to wykonać z poziomu Windows za pomocą prostego programu

Twoja decyzja.

Dzięki wielkie za info a przy samej wymianie procesora o czym nie zapomnieć? Bo z tego co wiem że trzeba wymienić pastę termoprzewodzącą i tyle?

I chłodzenie założyć, bo spalisz od razu :mrgreen:

A chłodzenie lepiej dokupić nowe czy te z tego cpu?

A jaki ten obecny procesor masz?

Athlon 64 3200+ chyba że do procesora który kupie od razu też dostane chłodzenie?

Jeśli kupisz wersję BOX, to dostaniesz.

 

W innym przypadku musisz dokupić chłodzenie.

Dałem Ci link na PW.

Oj już nie strasz kolegi, przed chwilą zaktualizowałem BIOS z F7 do F11 za pomocą @BIOS od Gigabyte i nic się nie stało :wink: Jedyna możliwość uwalenia płyty to odcięcie zasilania podczas wgrywania go do pamięci.

A co powiesz na zawieszenie się systemu w trakcie wgrywania?

 

W biosie jedyny możliwy problem to właśnie przerwa w dopływie prądu.

Bios zaktualizowany przez bios :wink: z tego co czytałem z windy zdarzały się przypadki że po aktualizacji płyta nie smigała. Co do wymiany procka to polecacie jakąś pastę termoprzewodzącą i jakieś środki ostrożności przy nakładaniu?

Na przykład Arctic Cooling MX-2

Nic nie powiem bo jeszcze nigdy system nie zawiesił mi się od tak sam z siebie :wink: Ale widzę że kolega już sobie poradził.

1 gram wystarczy na położenie w moim przypadku? Jakieś narzędzia niezbędne do nakładania i rozkładania? :slight_smile:

Nie pytam się Ciebie, czy się zdarzyło. Napisałem tylko, że taka sytuacja może mieć miejsce.

Nałóż dwie równoległe linie byle nie za dużo bo po nałożeniu chłodzenia wszystko ci powścieka :wink: