Wymiana procesora a czarny obraz

Witam. Postanowiłem wymienic procesor z Intel Core2Duo E4400 2.0 Ghz na Core2Duo 8400 3.0 Ghz. Problem polega na Tym ze po wymienie procesora nie wyswietla obrazu, zero reakcji jakby nie widzial procesora.
sprzet -
RAM-GOODRAM 2x2GB DDR2 533
PŁYTA GIGABYTE GA945-PL-DS rev.2
Zasilacz 600W sredniej półki
bios resetowany kilka razy, bateria wyciahnieta na ~ 20 min, zero skutkow, sterowniki zainstalowane najnowsze wszystkie, grafiki zintegrowanej brak jedynie dokladana. biosu nie aktualizowalem. Data systemu BIOS 2006-10-18. Nie mam juz pojecia co moze byc nie tak, na stronie Gigabyte opis plyty jest wyrazny. Obsługa procesorow intel Core2Duo, czytel w interencie ze ta płyta obsluguje wszystkie Core2Duo i Pentuim D chyba nie pamietam dokladnie. Prosze o pomoc :slight_smile:

Zaktualizuj BIOS bez tego procesor nie ruszy. Włóż stary i zaktualizuj BIOS. Podaj dokładny model i producenta zasilacza.

ATX CARBON 550W
Tylko atualizacje BIOS trzeba przeprowadzic recznie. Nie ma tak że jest np. Biosf8.exe. nie ma instalki trzeba recznie wszystko zrobic a o ile wiem ten Core2Duo e4400 potrzebuje bios F3

Jeśli pełna nazwa twojej płyty to GA-945PL-DS3 (rev. 2.0) to E8400 na niej na pewno nie ruszy. Dopiero Intel P965 obsługiwał wszystkie modele C2D włącznie z modelami 45nm.
Ale tak naprawdę nie masz czego żałować, Core 2 Duo to dziś mało wydajny procesor i jedyny sens zakupu jest w modelach Core 2 Quad/Xeon, z czego w twoim wypadku jedyna opcja modernizacji to zmiana podstawki na nowszą.

Tak własnie ta płyta sie tak nazywa. Czyli jednie płyta głowna nowa ?

Daj już sobie spokuj z tymi starymi procesorami bo to strata kasy.

Trzeba bedzie kupic jakis nowszy sprzet dzieki za rade :stuck_out_tongue: