Wymiana procesora Acer Aspire 7730G

Witam. Jak w temacie, chcialem sie zapytac czy w tym lapku dam rade wymienic procesor na lepszy, nie znam sie na tym kompletnie i dlatego zwracam sie z prosba o pomoc do Was, oczywiscie jak sie da, to nie bede wymienial tego sam tylko komus to zlece, ale narazie chcialbym sie dowiedziec szczegolow.

Laptopa kupilem w MediaMarkcie (pisze tak bo to jakas dziwna wersja lapka ktora ukazala sie tylko w MM).

To co udalo mi sie dowiedziec o procku:

Procesor

    Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz

Prędkość przedniej szyny

    800 MHz

Rdzenie

    2

Pamięć Cache L1

    Bufor danych 32 KB x 2

    Bufor śledzenia wykonywania 32 KB x 2

Pamięć Cache L2

    2 MB

Większość laptopów ma wlutowany procek i nie da się go wymienić, ale jak jest w tym przypadku to niewiem.

No raczej bym nie chcial zeby tak bylo, znalazlem ost. na jakims forum ze gosc chcial sprzedac procek 2,5 tez z 7730 ale jakis inny podmodel… to moze jednak jest jakas szansa

procki nie są już lutowane w lapach, można je wymieniać, trzeba niestety lapka rozebrać + zdemontować chłodzenie.

z ciekawosci otworzylem zaslepke w lapku i zobaczylem o co chodzi… procek jest na wierzchu, mozna go wyjac jezeli nie jest lutowany, ale chlodzenie jest dosyc rozlegle powywijane po calym lapku i trzeba by bylo zdemontowac caly spod lapka… nie wiem nie znam sie ale tak na moje oko to wyglada

dokładnie napisałem o tym trzeba zdemontować część lub cały kadłubek ;-). pamiętaj, że te procki są dość drogie, osobiście nie widzę sensu zmiany.

Nie chodzi mi o jakis super tuning, zmienilem teraz kosc pamieci zeby bylo razem 4gb a nie 3 jak od nowosci i chcialem wsadzic procka (jezeli jest taka mozliwosc) takiego troszke lepszego 2,2 cz 2,5 to mi wystarczy. Dlaczego napisales ze nie widzisz sensu?

bo to droga impreza jest :

http://allegro.pl/item660935178_nowy_t9 … ancja.html

Ale tak jak napisales to on by pasowal do mnie? Jestem w stanie cos takiego ogarnac tylko ciekaw jestem ile wyniosly by koszty wymiany…

sam nie ogarniesz, w serwisie to koszt ok 100pln.

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=372945

tutaj jest o rozbudowie :wink: rodzaju socketa itd.

Tak jak napisalem w swoim pierwszym poscie to komus to zlece… sam nie bede sie tego podejmowal :wink: nie wiem czy Ciebie moge sie o to zapytac ale czy jezeli juz bym go wsadzil to nie przegrzewalo by mi sie nic? nie musial bym wymieniac chlodzenia?

nie, te z serii penryn np. 9xxx tylko 25W :wink: poza kosztem jego zakupu.

Teoretycznie maja takie samo TDP aczkolwiek licz sie z tym ze bardzo prawdopodobne jest duzo częstsze wlaczanie sie (nawet na max obroty) calego ukladu chlodzenia.

to czyli moge go wymienic nie martwiac sie o nioczekiwany reset czy przegrzanie czegos?

tak

Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi :wink: Pozdrawiam

Tak takie rzeczy nie beda mialy miejsca:)