Wymiana procesora, czy potrzebna aktualizacja BIOS'u?

Witam,

Właśnie postanowiłem wymienić mój jednordzeniowy procesor na dwu, oto on:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3221095287

Moje pytanie jest następujące, czy powinnienem dokonać aktualizacji BIOS’u jeśli tak to prosił bym o wskazówki jak to zrobić i kiedy czy przed zainstalowaniem nowego procesora w sockecie czy po ?

Specyfikacja komputera:

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M61SME-S2 v2

Właściwości BIOS’u:

Typ BIOS’u Award Modular

BIOS Version F9

Typ BIOS’u Award Award Modular BIOS v6.00PG

Informacja z BIOS’u Award M61SME-S2 F9

Data BIOS’u systemowego 07/15/08

Data BIOS’u wideo 02/07/07

Producent BIOS’u

Nazwa firmy Phoenix Technologies Ltd.

Wszelkie odnośniki do odpowiedniej wersji biosu pod tą płytę i ten procesor mile widziane, dobrze by było mieć jeszcze jakiś manual, ażeby było wiadome co i jak.

Pozdrawiam

Do tego procesora nie trzeba uaktualniać biosu, tu masz listę obsługiwanych procesorów http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2507 i do manuala http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … oad/manual

Nie, bo masz najnowszy F9, nowsza jest tylko wersja Beta F10A http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … nload/bios

Dla tego nowego procesora wystarczy wersja F3

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2507

Wszystko jest na stronie producenta płyty, tobie ta informacja obecnie jest zbędna.

Zawsze przed bo jeśli jest za stary bios, to z nowym procesorem komputer się nie uruchomi lub będzie pracował niestabilnie

Wystarczy pisać w Google symbol płyty i wszystko masz na “tacy”.

PS. Jaki masz zasilacz? Ten nowy procesor ma pobór prądu do 125W, ze słabym i kiepskim zasilaczem możesz mieć problemy ze stabilnością pracy komputera a nawet może dojść do jego uszkodzenia.

Mam taki zasilacz:

http://allegro.pl/ocz-stealthxstream-2- … 46180.html

zasilacz jest okej

Co do zasilacza dał by sobie radę z tymi nowszymi kartami graficznymi ? w prłzyszości mam również w planach wymianę karty graficznej. Płta posiada slot PCI-Ex16

Mam na zasilaczu 500W Radeona HD7850. Karta bierze nie więcej niż 130W, więc teoretycznie powinien pociągnąć nawet dwie takie (biorąc pod uwagę oczywiście całą resztę sprzętu). Dla porównania HD7950 pożera prawie 300-340W.

Pozostaje jeszcze kwestia ewentualnego dławienia zbyt szybkiej karty graficznej przez przez zbyt dla nie wolny procesor.

Drass , Zwróć uwagę, że ta płyta to już staroć, obsługuje tylko pamięci DDR2 do tego tylko max. 800 MHz oraz prawdopodobnie HT1.0. Nie ma sensu a nawet nie jest możliwe złożenie wydajnego komputera na podłożu tej płyty głównej bo będzie ona bardzo wąskim gardłem dla pozostałych podzespołów.