Wymiana procesora czy zasilacza?

Chciałem się zapytać co może być tego przyczyną , że komputer nie potrafi przejść prawidłowo w stan wstrzymania, jeżeli sam w niego wejdzie lub sam go wprowadzę to się praktycznie wiążę z tym , że muszę ponownie uruchamiać komputer ( mam win 7 ) . Zauważyłem , że w procesorze brakuje 1 lub 2 piny i kilka jest wygiętych , natomiast komputer się uruchamia. Tylko, że w mojej płycie głównej mogę już wstawić tylko 1gb ramu maksymalnie po prawej stronie w ostatnim gnieździe z dwóch . Sprawdzałem też mój athlon 2 245 na innej płycie głównej i ma miejsce dokładnie to samo tylko , że tamta płyta ma 4 gniazda i też muszę w 4tym maks. po prawej wstawić ram bo inaczej ekran komputera miga jakby był w stanie uśpienia.( czyli to samo ). Sprawdzałem na innych pamięciach i to samo . Natomiast raz jak podłączałem inną obudowę to widziałem , że z zasilacza poszedł lekki dymek, tyle , że skoro komputer się uruchamia to co to może być ? Zostały już tylko dwie możliwości : procesor lub zasilacz tyle , że nie wiem co kupić lub gdzie naprawić procesor w Warszawie ( lub czy lepiej kupić nowy) .

Skoro komputer działa to procesor jest w porządku. Zasilacz sprawdź multimetrem jak masz do takiego dostęp, a jak nie to chociaż w BIOSie zerknij czy napięcia są poprawne. Warto by go było też otworzyć i zobaczyć jak tam w środku z kondensatorami wygląda sprawa.

Wstrzymanie systemu - szczerze powiedziawszy nie miałem jeszcze stacjonarnego PCta który by chciał prawidłowo obsłużyć stan wstrzymania… Może gdzieś w BIOSie poszukaj opcji związanych z ACPI.

http://img199.imageshack.us/i/napicia.jpg/

oto napięcia. Czy coś jest nie tak ? Bo na tym się akurat nie za bardzo znam…

Stan wstrzymania obsługiwałem wcześniej na win 7 tak ,że zupełnie wiatraki się wyłączały i wszystko było cacy…ale nie to jest najważniejsze , tylko z tym ramem.

Dodane 07.05.2011 (So) 9:00

no i jak co może być nie tak ?

Dodane 08.05.2011 (N) 13:05

temat już nieważny w sumie bo to było coś z procesorem jednak , stwierdziłem to po wymianie zasilacza na corsair cx 430w