Wymiana procesora Dell Inspiron


(ligeza) #1

Witam

Posiadam taki oto zabytkowy sprzęt:

http://support.dell.com/support/topics/ ... ag=2GGTKB1

Jest on na chipsecie intela 945PM i chciałbym go trochę zmodernizować, a mianowicie dołożyć trochę ramu i wymienić procesor. O ile z ramem nie ma problemu bo 2x2GB powinno śmigać (ewentualnie windows bedzie widział 3,25GB) to o procesor nie jestem do końca pewny jak to będzie współpracowało.

W tej chwili posiadam T2300 @1660MHz i wymienił bym go na T7200 @2000MHz. Czy orientuje się ktoś czy w tej konfiguracji będzie to działało?

Widziałem u jedenj osoby w sygnaturce:

"E1505

Intel Core 2 Duo T7200 (4MB/2.00GHz/667MHz)

15.4 UltraSharp TrueLife Wide-screen WSXGA+

4GB DDR2 667MHz Crucial Memory

128MB ATI MOBILITY RADEON X1400

"

Ale nie jestem do końca przekonany czy E1505 a inspiron 6400 to jakaś większa różnica?


(Dludwicki) #2

Sprawdź w opisie płyty głównej, tam znajdują się wszystkie procesory jakie ona obsługuje.


(Cedar) #3

to jest prawdą przy komputerach stacjonarnych, natomiast przy laptopach to (najczęściej) producent nie podaje tej informacji.


(Dludwicki) #4

Dell nie grzeszy nadmiarem informacji o swoich produktach. Jedyne co znalazłem to to:

http://support.dell.com/support/edocs/s ... #wp1054574

Radziłbym skontaktować się z Dell support i zapytać się jakie procki będą chodzić na tej płycie, możliwe że udzielą takiej informacji.

A jeśli nie, to można coś próbować dobrać sprawdzając po Chipset-cie i szukać nowszej wersji Biosu.

Ale w takim wypadku raczej nikt Ci nic nie zagwarantuje.

******************************

Większość firm wpisuje w specyfikacje jedynie te procesory z jakimi dane płyty były sprzedawane, często jest to tylko jeden procesor. I mnie to nie dziwi bo są one projektowane i sprzedawane jako element zestawu.

Warto jednak spróbować poszukać bo np. Fujitsu Siemens posiada takie data sheet-y dla większości modeli( http://www.iie.webd.pl/amilo.pdf), a alternatywnych metod dających jakieś gwarancje po prostu nie ma.

_________________________________

Xelosu

Daruj sobie personalne - na dodatek nieprzychylne odniesienia, do uczestników tematu - to jeszcze życzliwa rada...Masz uwagi poza tematem - Regulamin II.2.10.

Agaton


(ligeza) #5

Dziękuje za wasze opinie, poszukam jakiejś okazji i kupie aby przetestować. Ale ten T7200 powinien na 80% działać poprawnie. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą karty wifi na jakąś Draft-N. Wiem, że laptop nie jest przystosowany, ale przypuszczam że coś takiego: http://www.dipol.com.pl/karta_802_11n_d ... _N3261.htm powinno działać. Również musiałbym wymienić router adsl do internetu, jest to spowodowane słabym sygnałem w niektórych pomieszczeniach. I zastanawiam się czy się pchać w dodatkowe koszty. Obecnie posiadam tp-link w8910g który podmienił bym na TD-w8960N. Czy warto w takie coś inwestować, czy bedzie jakaś znacząca poprawa sygnału? Dom jest 3 piętrowy, a sprzęcik leży na środkowym piętrze.

Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasowe opinie.