Wymiana procesora do 300 zł

Niezależnie od czego chcesz zacząć, musisz wymienić zasilacz na co najmniej 450W SilentiumPC Elementum lub jak koniecznie chciałbyś oszczędności to używane 400W z certyfikatem. Zależnie od tego w co grasz to następnie CPU lub RAM (do słabszych tytułów jak CS:Go może być CPU, ale do 90% innych najpierw RAM).
PS: nie przejmuj się wypowiedziami starych knurów, którzy ostatnio tylko trolluja na forum.

Dokładnie dlatego lepiej FX.

Drobi Kolego, istotnie wyszukałem płytę, taką jaką najczęściej montowano PO nazwie komputera podanej w pierwszym posćie.

Nie zmienia to wszakże faktu, ze w swoim zacietrzewieniu popełniasz identyczną omyłkę, tak się bowiem składa, że w podanym przez Ciebie linku płyta wspiera 3 procesory x6:

Phenom IIX6 1035T(HDT35TWFK6DGR),2.6GHz,95W,rev.E0,SocketAM3,6-Core ALL 0205 GO
Phenom IIX6 1045T(HDT45TWFK6DGR),2.7GHz,95W,rev.E0,SocketAM3,6-Core ALL 0205 GO
Phenom IIX6 1065T(HDT65TWFK6DGR),2.9GHz,95W,rev.E0,SocketAM3,6-Core ALL 0205

Oznacza, to iż przypadku T1075 nie ma 100% pewności takiego wsparcia.

Naciskasz na zakup tego procesora? To Twoje prawo.

Moje prawo to nazwanie tej konstrukcji złomem, który obecnie nie jest warty 300 zł. Nie jesteś w stanie stwierdzić jaki procesor dostanie, nie jesteś w stanie dać 2 lat gwarancji, że nie będzie zadanych problemów.

Każdy może się pomylić, w tym i ja, ale w przeciwieństwie do Ciebie ja z racji nie doczytania listy wspieranych procesorów we własnym linku, nie spamuje Ci skrzynki prywatnej korespondencją na poziomie gimnazjum.

Dobra, było śmiesznie, ale teraz na poważnie.

Inwestuj w to:

Ważne by to był 8320E, a nie “zwykły”. Różnica jest taka, że Twoja płyta obsługuje procki o maksymalnym TDP 95W. “Zwykły” 8320 to TDP 125. Ewentualnie weź 8300, bo tego to akurat sporo leży na różnych aukcjach. Również TDP 95W.

Oczywiście aktualizacja BIOS wskazana przed wymianą. Niestety sekcja zasilania na tej płycie to delikatnie mówiąc słabizna, ale myślę, że zakup termopadów i radiatorów na takie sekcje pozwoli na “szaleństwo”. Ewentualnie skorzystaj z gotowych rozwiązań:

http://www.angela.pl/p6355,enzotech-mosfet-cooler-mos-c10.html

http://www.angela.pl/p9122,alphacool-gpu-heatsinks-15x15mm-10-szt.html

Po kiego bawić się w Phenoma jak płyta jest kompatybilna z AMD FX? W dodatku Visherami, a nie Buldozerami…

Moim zdaniem się nie opłaca wymieniać proca w tym komputerze. Moja 7-8letnia i5 2400 jest wydajniejsza i tańsza. Kosztuje za ledwie 100zł od złomu, który podawali ci koledzy. i5 2400 100zł + płyta główna do 100zł coś znajdziesz i dołożysz Ram 8gb używany do 100zł. Masz wydajniejszy sprzęcik w cenie używanego Phenoma II X6 1075T.
Grafikę masz w planach zmienić, bo przyznam, że demonem prędkości to ona nie jest?

To sprzedaj mu i5 2400 za 100 zł i normalną płytę główną też za 100 zł.

100 zł za CPU, 100 za mobo? Gdzie tak tanio? Są procki za 200, ale bez chłodzenia. Mobo za 100 zł to chyba crap wyciągnięty z poleasingowego złoma. Skończ kolego z tymi radami, bo jeszcze Cię ktoś posłucha. 500 zł to minimum, o ile dostaniesz chłodzenie.

Patrzyłeś na olxa? Ceny i5 2400 od 100zł bez chłodzenia, a box kosztuje 20zł xD. Co do mobo to się rozpędziłem, no ale i tak jak dołoży te 50zł to i tak wyjdzie na +. Po za tym zawsze można trafić na okazję :slight_smile: i wyjdzie taniej. Tylko trzeba szukać i mieć cierpliwość.
Oczywiście wybór należy do autora posta :). Zrobi co uważa za stosowne :).

I lepiej za 300 zł wymienić na i5 2400 niż kupić FX 8300?

Na OLX nie kupuje się wysyłkowo… Poza tym jest tam dosłownie jedna oferta za 100 zł. reszta w okolicach 150 - dalej bez chłodzenia. Proponujesz zmianę platformy na crapową - chodzi o mobo - za grosze. Nie ma ekonomicznego sensu. Wydajność wcale nie będzie lepsza do FX, a więcej ze wszystkim zabawy będzie.

Nie traktujcie OLX jak drugiego Allegro, bo idzie się ostro przejechać.

Przypominam że mam do sprzedania fx8320 + 8GB RAM + MOBO, a niedgługo jeszcze gtx660 pewnie dorzucę bo nie wytrzymam i kupię Metro Exodus :laughing:

Poczekaj aż ogarną Exodusa, bo na razie bug, bugiem poganiał. Osobiście bym chciał przetestować, ale mam mieszane odczucia co do samej gry. Jakieś takie nie za bardzo Metro.

Co do proca to nie za bardzo. Max TDP 95, a “zwykły” 8320 ma 125.

BTW. teraz zauważyłem:

260 jakoś wyjdzie z przesyłką. Nówka sztuka tj. z pełną gwarancją. Dużo lepszy Deal niż używka i5 2400

1 polubienie

FX-8300. 8 rdzeni, 16MB pamięci podręcznej i odblokowany mnożnik, można fajnie go podkręcić. Budżet 300zł na sam proc to na lizaka zostanie xD. W tym przypadku to też bym brał FXa chyba, że budżet by by za mały to co innego.
Dziwi mnie jednak sam fakt, że go jeszcze nowego sprzedają.