Wymiana procesora/dysku w Toshibie A200

Hej,

ostatnio dyskutowałem ze znajomym, który chce sobie wymienić procesora/dysk w laptopie. Denerwuje go, że wolno mu kąp chodzi. Zainteresował mnie temat i chciałbym zaciągnąć języka w tej sprawie - może i swój wymienię jak będzie się opłacało :stuck_out_tongue:

Po pierwsze czy jest możliwość wymiany procesora i czy jest to opłacalne? Laptop posiada procesor T2310 - kolega chce szybszy więc pomyślałem może T5550, T7100, T7300, T7500 - ale czy płyta główna to obsłuży - nawet jeśli procki pójdą na danej płycie co z temp. jaka wytworzą?

Zaproponowałem mu wymianę dysku bo to jednak część z której wymianą nie będzie problemu a może znacząco przyśpieszyć kompa. Moje propozycje to Samsung Hm201jj i Hitachi Hitachi Travelstar 7K200. Jeżeli posiada ktoś wyżej wymienione dyski proszę napisać czy jest głośny i jaką temp. wytwarza gdy jest w “stresie”.

Jak macie inne propozycję co do procesora czy też dysku to piszcie.

Pozdrawiam

Co do wymiany procesora to w niektórych modelach procek jest wlutowany w płytę główną co jest bardzo trudne do wymiany, chodź nie twierdzę że nie wykonalne.

Większy wpływ na ogólną wydajność może wnieść wymiana dysku twardego. Niestety nic nie wiem o temperaturach jakie osiągają w/w dyski.

Pozdrawiam

Właśnie też o tym czytałem, że niektóre lapki mają wlutowane procesory przez to temat poszedł w świat. Jak to sprawdzić jak jest zamontowany procek nie odkręcając obudowy? A może lutowane były tylko procki w starszych modelach i teraz są na “podkładkach”?

Kolega przesłał troszkę danych odnośnie płyty głównej:

  • Mostek północny (Northbridge) Intel Crestline-GM GM965

  • Typ magistrali Intel AGTL+

  • Supported FSB Speeds FSB533, FSB667, FSB800.

Czyżby temat zamarł?