Wymiana procesora/dysku

Jeśli nie wykładasz na modernizację dodatkowej kasy to wszystko ok. Zakupu dysku nie można traktować jako wrzucanie pieniędzy do śmietnika, bo taki dysk zawsze możesz wyciągnąć i włożyć do nowego komputera, albo do kieszeni i używać jako dysk zewnętrzny, a daje dużego kopa w responsywności systemu i programów.
Nasze z @anon7248146 rady (a raczej odradzanie) były dla dobra twojego portfela :wink:

i ja wam za to serdecznie dziekuje Panowie ! Fakt macie racje ze przeciez ja musze miec konkretnie ten procek i7 i musze go kupic a nie podmienie jakiegos innego i7 ktory mam jakby co :slight_smile: nie bedzie mnie w domu bo urlop nie ryzykuje paczkomatu jak mnie nie bedzie, zakupy robie pod koniec tygodnia zeby przyjechalo w poniedzialek. Dysk wybrany/ kieszen przy rozkreceniu mojego glownego laptopa wymierze i zamowie/ ram podmienie jeszcze dzis wieczorem pewnie w minute. Z glowy myslę, że ten moj Lenovo super sie otwieralo każdy podzespoł widziałem jak na dloni. Weekendu slonecznego zycze !!

Udanego weekendu, jak i7 znajdziesz tanio np na Aliexpresie to OK, ale 400 zł w PL bym nie dał. :wink:

fakt ! moze pierwszy raz uzyje zoltkow i sie cos za 10 dolcow kupi :smiley: model znam bede szukal chinszczyzny.

NIestety chiny to slepy trop. Same jakies wzorniki za 2$ a procesor to juz 90$ to bez sensu

Ram 8gb już na pokładzie. SSD Sata 3 chyba mam kupić ten dysk za 2stowki

A gdzie widziałeś SSD z sata 2?

Niczego takiego nie napisał - jedynie zapytał.

Skoro rozważa to znaczy że gdzieś spotkał.

Nie, to znaczy że gdzieś mu dzwoni, ale nie wie w którym kościele :wink: nie wszyscy w tym siedzą i się znają na wszystkim ;€

w pierwszym poscie napisalem tak dlatego, ze przegfladajac specyfikacje dysku w programie Everest napisane bylo ze moj dysk HDD jest SATA2. Wiem ze to jest jakies konkretne wejscie wiec zapytalem czy SSD musi byc na takim wejsciu czy moze byc na SATA3 - o Sata 3 zapytalem dlatego ze przegladajac dyski ssd widzialem glownie pod SATA3. Ktos mnie wyedukowal tutaj szybko ze SATA 3 dziala wstecz i temat sie zamknal poniewaz zostal wyczerpany.

PS. jutro rano odkrecam kwadratowe procesory i wymieinam w moim glownym kompie i ten lepszy i7. Podlacze tak na szybko i zobacze czy komputer w ogole wystartujke czy pokaze blad i procesora nie rozpozna. Tak dla spokoju ze procka nie rusze tego co mam.

Nawet gdyby cudem ruszył, i nie spowodował zwarcia innym rozkładem/funkcjami pinów (?), to i tak byś nie wykorzystał. Te procki stacjonarne mają 2x wyższy pobór mocy, czyli korzystajac przegrzejesz/spalisz laptop.

Dla mnie więc jest ryzyko, jest zabawa, ale wygranej nie ma w tej loterii. :slight_smile:

Aha czyli nie przepinam:-) radiator nie pasuje jest inaczej powyginany. Płyta główna cała nie pasuje bo porty się nie zgadzają. Czyli zamawiam dysk i kieszeń do swojego lapka i niewydziwiam i składam do kupy tamtego składaka na handel.

W tym modelu CPU jest na podstawce (sprawdzone organoleptycznie). Do 3 gen CPU 99% laptopów ma CPU na podstawce. Dopiero od 4 gen zaczęto masowo lutować CPU do PCB.

Core 1-szej gen były w BGA1288 i PGA988.
Twoje 99% jest bardzo mocno przesadzone.

BTW, to że podstawka pasuje nie znaczy że chłodzenie poradzi sobie z mocniejszym procesorem.

temat procka odpada. Zamawiam dysk i kieszen.

zainstalowalem windowsa 10 na nowym dysku zx XKOM. Problem jest taki ze windows sie zacina, nic nie moge zrobic w trakcie uzywania. Nie wiem jak to sprawdzic dlatego, ze nieraz nie mam czasu na grzebanie po ustawieniach bo sie poprostu zacina i trzeba reset robic. Czy to wina dysku? instalowalem tego windowsa z pendrive gdzie indziej i nie bylo problemu.

Teraz komputer dlugo nie byl wlaczony i narazie sie nie zacial. Macie w ogole jakis pomysl jakby wyeliminowac tu trefny dysk ?? raczej nic sie nie przegrzewa…

przy instalacji innego windowsa podobna sytuacja. Za pierwszym razem po instalacji wszystko jest ok, pozniej albo resetuje kompa albo sam chce sie resetowac aby jakies nowe aktualizavje albo sterowniki do poszczegolnych podzespolow zainstalowac. No i potem robi sie problem - nawet nie moge sprawdzic co sie instalowalo, bo przy wlaczeniu od razu nie moge nawet myszka ruszac. W poprzedniej instalacji tego samego windowsa ale z innego pendriva to samo zacina windowsa i nic nie moge nacisnac.

czy jest mozliwosc wylaczenia sciagania sterownikow po instalacji windowsa ? mysle ze to wlasnie aktualizacja czegos, pobieranie i resetowanie ustawien zacina cos. Chcialbvym zainstalowac windowsa wylaczyc aktualizoacje i windowsa i sprzetowe najlepiej…

teraz pomysle nad podlaczeniem na mojego starego windowsa samego dysku nowegoi ssd (choc na nim mam zainstalowany resetujacy sie windowsa ) chcialbym wlaczyc moj stary dysk i widowqsa i wykryc ssd wlozony kieszenim od cd roma ktora kupilem. Zobacze co z dyskiem. Mija tydzien. Kupilem go przez neta i choc odebralem osobiscie to mam prawo oddac po 14 dni zakup przez internet. Nie chce tego dysku jesli cos z nim bedzie nie tak. Moge to chyba sprawdzic odpalajac kompa ze starego dysku a ssd podlaczajac po cd rom ?

Po ludzku: po instalacji W10 daj mu kilka H na dogranie sterowników, aktual;izowanie, ersetowanie i nie kombinuj “co jest nie tak”. On musi to zrobić.

W kieszeni CD w laptopie dysk ssd może miec przycietą szybkośc wzgledem normalnego podłączenia.

100% to cos z karta graficzna AMD RAdeon. Nie instalowalem sterow i wszystko hulalo. Sciagnalem 400mb sterownikow do tej karty i przy 96% instalacji komp sie zacina. Na szczescie moglem zrobic przywracanie systemu…