Wymiana procesora i czarny ekran

Witam!

Wymieniłem procesor z Core 2 Duo E3400 na Core 2 Quad Q8300 i po uruchomieniu komptuera ( wszystko działa, slychac dzwieki ) jest czarny ekran. Monitor jest w trybie czuwania.

Parametry:

ASRock G41C-GS ( płyta obsługuje ten procesor )

Intel Core 2 Quad Q8300

4 GB RAM DDR3

Radeon HD 6850

OCZ SXS2 StealthXStream 2 500W 80+

Proszę o pomoc!

To masz podobny problem co ja. Zmiana procesora i karta leży. Najpierw zresetuj bios. Później odłącz wszystkie dyski jak reset nie pomoże. Choć jak patrzę to nowy procesor ciągnie o 30W więcej. Sprawdź na innym zasilaczu jak nie pójdzie.

po zresetowaniu biosa dalej nic. ;/ A zasilacz jest nowy, jak chodził jeszcze na nim stary procesor to śmigało wszystko

zasilacz jest ok bez przesady, płyta może obsługiwać ten procesor ale czy aktualizowałeś biosa do wymaganej wersji?

nie aktualizowałem nic przed wstawieniem nowego procka, a starego już nie mam ( sprzedany ). Ale na tej stronie asrocka pisze ze od wersji biosa ‘ALL’.

// jak podłączyłem ten głosniczek od płyty głównej to nie wydaje on żadnych dźwięków.

To weź i wyciągnij kartę graficzną i zobacz czy pójdzie na zintegrowanej. Jeśli pójdzie bez grafiki to już będzie wiadomo o co chodzi.

na zintegrowanej tak samo

Dodane 12.09.2011 (Pn) 16:32

chociaż jak dobrze pamiętam to miałem podobny problem przy karcie graficznej i dopiero za którymś razem podziałało mi to resetowanie baterii ;/

To mi się pomysły skończyły. Ja na tej płycie mam tylko problem z grafika ATI HD3650, Geforce FX 5200 działa jak należy. Może ktoś inny ma jakiś pomysł.

Czym resetowałeś BIOS, zworką czy baterią?

baterią, bo u mnie jakoś dziwnie tu jest… znalazłem 2 piny clearcmos1, ale tam nie ma żadnej zworki na tym czy coś… więc pozostaje mi tylko bateria, ostatnio jak miałem taki czarny obraz z kartą graficzną to dopiero za którymś razem jak zrobiłem ten reset za pomocą baterii to się zapaliło.

zrobiłem fotke:

http://img832.imageshack.us/img832/2958/zdjcie460.jpg

Kabel 4 pinowy do płyty podłączyłeś?

Do biosu rozumiem że też nie wejdziesz?

Podłącz 2 monitor,może dziwny zbieg okoliczności ze monitor strajkuje :smiley:

Dodane 12.09.2011 (Pn) 16:47

Zworki nie potrzebujesz :!: :!: zewrzyj na chwile jakimś metalem

Chodzi o ten co jest koło procesora? Tak.

Monitor jest sprawny :P, bo teraz siedze obok na laptopie i jak przełącze go pod laptopa to normalnie śmiga.

Dodane 12.09.2011 (Pn) 16:56

przyłozyc do tego po prostu na chwile nóż?

Dodane 12.09.2011 (Pn) 17:00

jeśli chodzi o ten kabel 4 pinowy to mam 2 złączone z sobą na jednym pisze P3 a na drugim nic, to różnica jakaś w tym jaki podłączam?

// wyglądają tak: http://img109.imageshack.us/img109/8228/zdjcie461.jpg ( sorrki za złą jakosc )

Tak chodziło mi o ten koło procesora.Nie wiesz co znaczy zewrzeć ? :smiley: Boziu metal to metal,może być nóż :razz:

Kiepskie zdjęcie,nic nie widać.Ale to chyba kable do dodatkowego zasilenia karty graficznej? Bez dodatkowego zasilenia karty też musi chodzić

jak jeszcze był stary procesor to normalnie jeden z tych kabelków był podczepiony… ide po nóż i zaraz sprawdze to resetowanie

A czemu teraz nie jest podłączony ten jeden kabel a wcześniej był ?

bo chciałem do zdjęcia pokazac te dwa kabelki, już podłączyłem… akcja z nożem nic nie dała… trzymałem chwile nóż przy tych pinach ( tak że stykały się oba o nóż ) i nic…

Dodane 12.09.2011 (Pn) 17:29

co mam robic? :frowning:

sprawdz podlaczenie zasilacza do plyty( czasami te dodatkowe piny -4 szt- lubia odstawac) i dodatkowo sprawdz podlaczenie dodatkowego zasilania przy procesorze (4 piny)

Czy na pewno dobrze jest wszystko wpięte? Często zdarza się, że nie ma gdzieś styku i nie chce odpalić. Zasilanie procesora i karty musi być wpięte.

Co do zworki od BIOSu, zwierasz je i uruchamiasz kompa.

zed71 miałeś rację, te 4 piny dodatkowe od głównego zasilania odstawały trochę od reszty, wyjełem to i włożyłem porządnie, ale problemu nie naprawiło ;/

Dodane 12.09.2011 (Pn) 18:27

jak je zewrzec?

Ile razy o to samo będziesz się pytał ? Nie wiesz co znaczy zewrzeć ? Odłącz zasilanie przed zwarciem resetem biosu i wyjmij baterie,nie ma bata musi się zresetować

Do biosu możesz w ogóle wejść?

Dodane 12.09.2011 (Pn) 18:34

Ile razy o to samo będziesz się pytał ? Nie wiesz co znaczy zewrzeć ? Odłącz zasilanie przed zwarciem resetem biosu i wyjmij baterie,nie ma bata musi się zresetować

Do biosu możesz w ogóle wejść?