Wymiana procesora i karty graficznej w 10 letnim komputerze:)

Witam. Posiadam stary komputer na którym GRANIE w cokolwiek staje się niemożliwe. Chciałbym powymieniać co się da zaczynając od procesora i karty graficznej , ale co za tym idzie także płyty głównej , ram’u i zasilacza. Co byście radzili?

 

Komputer:

Procesor - AMD Athlon XP 1.8ghz 2200+

Płyta główna - ASRock K7VT4-4X ( 5 PCI , 1AGP , 2 DDR DIMM , audio , lan )

RAM - 1024 MB ( PC3200 SDRAM ) 

Bios - AMI - 08.20.04

Karta graficzna - ATI Radeon 9600/9550/X1050 Series ( 256mb ) 

Zasilacz - słaby do wymiany :stuck_out_tongue:

 

Nie wiem czy bardziej się opłaca kupić nowy czy wymienić części.

Komputer ma być przeznaczony do gier.

Fundusze na wymianę części - 1500zł

Fundusze na nowy komputer - 1800zł bez systemu.

 

 

 

 

 

 

Od razu zacznij myśleć o nowym komputerze.

W tym trupem już nic nie zrobisz. lepiej kup nowy: http://www.morele.net/inventory/info/qrjRmO/

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji polecam zapoznać się z tym tematem: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Tak się zapytam: a jaki to ma związek z obecnym sprzętem pytającego? Wszak nie tylko zasilacz musi zmienić a ten z moreli jest całkiem ok.

A nie uważasz że kolegę należy uświadomić że teoretyczna moc zasilacza podana na jego etykietce to nie wszystko, że ważne aby zasilacz był dobry a nie śmieć?

To że podałeś koledze przykładowa konfigurację zalecając defakto markowy zasilacz to nie znaczy że kupi on dokładnie to a mój post miał na celu uświadomić kolegę i ustrzec go przed fatalnym błędem ulegnięcia pokusie przyoszczędzenia na zasilaczu.

 

Dlatego podkreślę to jeszcze raz: bardzo ważne żeby zasilacz był dobry i nie warto na nim oszczędzać.

  1. Nie ja dodałem przykładową konfigurację

  2. To co kolega kupi będzie zależało od jego wiedzy w tej materii, możliwości finansowych i tego czy jest otwarty na rady

  3. Kolega pytał czy wymienić komputer czy inwestować w to co ma.

Ergo: jakby tak każdemu tłumaczyć dlaczego np. Intel a nie amd (czy vice versa) to by życia zabrakło. Jeśli już to bardziej na miejscu byłoby ciągnięcie za język by otrzymać informację w co kolega zamierza pokrywać (lub szerzej do czego komputer ma służyć), bo wtedy może się okazać że komputer może być nowy i za 1000 zł …

Fakt, moja pomyłka.

 

I właśnie dlatego podałem tego linka.

 

Wykłócanie się w kwestii Intel vs AMD, nVidia vs Radeon itp. nie ma sensu ale wybór zasilacza markowego lub taniego z czarnej listy ma znaczenie bo od niego zależy stabilna praca komputera i poprawne działanie oraz bezpieczeństwo wszystkich innych komponentów.

Uważam że nie fer jest doradzać komuś w kwestii doboru sprzętu nie kierując uwagi na to co najważniejsze.

jeśli dziś próbujesz grać na swoim sprzęcie, to kup sobie laptopa… do 4k pln kupisz już jakiś rozsądny 15,6’’ FHD z kartą (np. gtx850m) umożliwiającą gre na niższych detalach, ale z zadawalacą plynnościa oraz procesorem i5/i7 (np. Asus n550JK z matrycą IPS)

 

 

ps. ech, nie zauważyłem ostatnich linijek…

 

w tej cenie, to faktycznie jakiś stacjonarny, przy czym cześć podzespołów może być używana, typu buda, RAM czy CPU - zasilacz, GPU, płytę główną warto kupić nowe…

@clockwork

 

Każesz komuś zwiększyć budżet dwukrotnie żeby dostał niższa wydajność? Serio? /facepalm

http://olx.pl/oferta/komputer-dla-gracza-i5-4430-gtx660-1tb-rok-gwarancji-okazja-CID99-ID6lH5P.html#93347b523c

@CrisPL

 

Za 1400-1500 można by się zastanowić, ale 1800 ja na pewno bym nie dał za ten komputer.

Propozycja dobra. Cena teraz - 1700 zł. Po małej negocjacji można by go nabyć. 

Ja bym ogólnie to taniej Ci to wszystko złożył (wylicytował), może jeszcze nawet coś lepszego. Poszukaj dobrze podobnych części i oszczędzisz jeszcze z 200 zł, a sam się czegoś nauczysz, jeżeli chodzi o składanie komputera :stuck_out_tongue: