Wymiana procesora i karty graficznej

Witam, potrzebuje wymienić w swoim komputerze kartę graficzną wraz z procesorem. Moja płyta główna to MSI B75A-G43. Głównie potrzebowałbym go do gier, jeśli chodzi o cenę to karta gdzieś do 1500zł, natomiast procesor do 600/700zł. Jesteście w stanie może coś polecić? Z góry dziękuje za propozycje.

Co do zmiany procesora to i7 2600 a karta graficzna np GTX 1660 ,może być Super,choć również może być nieco za mocna ewentualnie RX 5600 6GB lub 8GB.

Chociaż najlepsze rozwiązanie to kupno procesora AMD Ryzen 2600 +podana karta graficzna.Wada zmiana pamięci na DDR4 mim 3000MHz.

1 polubienie

Była, sprzedać. :wink:

Można isć w taką rozbudowę, ale ja bym polecał dokumentnie sprzedać wszystko poza obudową,
systemem i dyskami.

Procesor Ryzen 3100/2600/1600/1400 największą wydajność w grze obecnie da chyba 3100, ale 2600 i 1600 wolniej się zestarzeją. Każdy z nich jest wydajniejszy od tej i7, dodatkowo jest też 10lat młodszy (płyta łatwa w wymianie i nie wyeksploatowana).

Z Ramem min 2x4 i tania płyta B450 zamkniesz sie pewnie w okolicach 800 zł, do tego 1660Super i powinno zamknąć się w granicach 2000. Moze jeszcze na SSD wystarczy lub 16 GB RAM.

1 polubienie

Co do procesorów to Ryzen 1600 i 2600 posiadają 6 rdzeni i 12 wątków,za to Ryzen 3100 ma 4 rdzenie i 8 wątków oraz wsparcie dla PciEx 4.0.
Wydajność oczywiście po stronie procesorów AMD,wiadomo nowsze.
Co do systemu ,to tutaj najlepiej zainstalować W10,lub zabawa z starszymi systemami plus dogrywanie odpowiednich sterowników.Jeśli nie posiadasz dysku SSD,to rozważ zakup.

1 polubienie

Dzięki wielkie za pomoc. Miałbym jeszcze tylko jedno pytanie, czy corsair vs650 będzie wystarczający? Czy lepiej zainwestować w jakiś nowy zasilacz? Wole się na wszelki wypadek upewnić, bo zapomniałem wcześniej o tym wspomnieć.

Ogólnie Corsair jest porządna marką, zasialcz też niby ma 80+ certyfikat.

Jeżeli nie jest 10 letni i nie sprawia problemów, to spokojnie może zostać, cały zestaw pewnie max 300W osiągnie, czyli niewielka szansa na jakieś niespodziewane kłopoty.