Wymiana procesora i karty graficznej

Witam… ciągle się zastanawiam czy to nie jest już czas na to abym wyjął. mój stary Procesor i5-8400 z Płyty Chipset Z370 i odpiąć Grafikę GTX 10606 GB sprzedać te dwa podzespoły tylko nie wiem za ile kasy bym mógł je sprzedać a na ich miejsce Wsadzić bym chciał te podzespoły tylko czy Procek nie będzie stwarzał jakichś problemów z moją aktualną Płytą główną na której siedzi ta i5 Co sądzicie o Takim Zestawie Upgrade Kompa ??? czy taki zestaw pozwoli mi zwiększyć Sobie Komfort grania bardziej Full HD 1920x1080 Ustawienia Max Ultra :slight_smile: we wszystkich Grach

Mi by komfort do zera obniżył, gdybym pomyślał, że dałem się zrobić sklepowi na szaro i kupiłem stary złom (w porównaniu z obecnymi modelami). Dajmy na ten przykład 11400F kupisz za jakieś 750 zł, czyli 400 złotych (plus kasa z Allego za starą) zostanie na wymianę płyty, a procek wychodzi chyba nawet minimalnie wydajniej od I7.

Więcej da Ci wymiana karty, ale teraz 1060 można sprzedać sensownie, lecz ceny 2060 nadal wysokie.

Bo widzisz… Na Aktualnym Sprzęcie który posiadam obecnie Gry Chodzą Dobrze chyba Każda Na Ultra w takiej rozdzielczości 1920x1080.i nie wiem co robić z tym faktem Wymiana czy zostawić wszystko tak jak jest zobaczę jak Spiszę się Diablo III w kwestii FPS Płynności i wysokiej Ultra Grafiki podczas gry na ustawieniach Ultra o ile takie są jeśli wyciągnie mi stałe 60FPS i płynność bez zacinania to jaki jest sens zmieniać… hmmm
Czyli Marcin2000 Mówisz ze nie ma sensu Wymiany Bo procesor do gier mam dobry i kartę też i nie ma sensu wymieniać Ich… :slight_smile:

Jeżeli wszystko chodzi płynnie na ultra to w czym masz problem?

Na twoim miejscu bym zostawił. Ceny na razie są absurdalne. A jak poczekasz to może za te same pieniądze lub za minimalnie trochę więcej na przykład w przyszłym roku kupisz zamiast 2060 już 3060

Ponieważ Jak próbowałem Odpalić AC Valhalla to Musiałem zmniejszyć Rozdzielczość Skalowania do zera żeby gra była Płynna i owszem była płynna ale Eivor zamienił się wtedy w nie wyraźny piksel :smiley: rozmazany rozmyty świat wiesz a mimo to wtedy na ekranie był piksel i kurde obawiam się że.to wina była Albo mojej karty za słabej na tą grę albo procesora który się dławił :slight_smile:

Poluję na 3060 ale żeby była W Normalnej cenie nie 2 tysiące i nie 3 tysiące liczę na taką cenę że uda mi się ją dostać Sidkwa ale w połączeniu z 3060 radzisz zmienić płytę główną czy Z370 z najnowszym biosem 16GB RAMU Ripjavs wystarczy czy może mam dołożyć jakąś i7 Do tego co sądzisz ???

A sprawdziłeś cenę i wydajność n jakieś i5 jedenastej vs i7 dziewiątej generacji? No ja średnio widzę sens „jakieś i7 ze sklepu za 1200plnów”, jak przegrywa ona z i5 o 1/3 tańszą… Jak dostaniesz pewną i I7 w cenie 750 pln, to OK, a jak sklep trzyma cenę dystrybutora, to niech się kisi ze starociem. :wink:

Nie nie sprawdzałem ceny i wydajności wszystkich i5 i Mocnych i7-9700 np ale wiesz… skoro taki AC Valhalla ze skalowaniem rozedzielczości ustawionym na 100 nie pozwalał mi na obecnym moim sprzęcie grać normalnie bo się Grafika zacinała Dławiła były lagi i przycięcia podczas próby poruszania się :smiley: … i spadki FPS do 9-10 xd co było widoczne na wykresie wydajności Ubisoftu z gry no czasem 13 to coś jest tutaj chyba nie tak z moim kompem Marcin i to mnie właśnie dziwi coś tutaj jest winne :smiley: temu wszystkiemu więc Tak zwany Bottleneck Albo po prostu coś mi się dławi i nie daje rady :smiley: tego uciągnąć
Z tego co wiem te najnowsze Intel Core i7-11700 11gen
mają aż 8 rdzeni 16 wątków ale mają socket 1200 więc trzeba było by też wymieniać płytę na taki Socket odpowiadający Procesorowi :slight_smile: ale to chyba odpada bo to jest zły pomysł :slight_smile: nie opłacalny dla nikogo :slight_smile:

Ja bym zmienił na i5 10600kf +z490 i dobry RAM.

Jest on bardziej opłącalny od zakupu za 1250 nowego procka 2 generacje do tyłu, który jest na poziomie obecnych i5. Przyjanuszysz, „bo mam płytę” i będziesz miał znowu „słaby” procek.

Na Twojej karcie jest to możliwe, ważne jakie ustawienia, ale możesz też mieć 8 GB RAM, lub przyjanuszyłeś i postawiłeś grę na HDD „bo taniej, a i tak dysk nie ma wpływu na FPS”. :wink: Dysk ma wpływ na FPS, może nie na maksymalny, ale na spadki, w grach ~~100GB czasami HDD to za mało. :slight_smile:

Tak Marcin Wiesz Ja Te wszystkie Gry Mam na HDD a System na SSD i nic tam poza systemem nie ma :slight_smile: a gierki i programy na Dysku D zawsze instaluję czyli Tym HD 1TB chyba :slight_smile:
Czyli to winowajcą Jest Dysk HDD :slight_smile: chociaż wątpię bo to grafika i procesor ma za zadanie obsłużyć grę i to one są odpowiedzialne no chyba że dysk też ma w tym jakiś udział np na SSD Gra ci chodzi płynnie na Ustawieniach graficznych takich jakie chcesz :stuck_out_tongue: :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Sprawdź w menadżerze zadań choćby, po lagu alt+tab i widać czy dysk/cpu/gpu/ram na 100%.
Co do roli dysku, to z czego GPU i CPU generuje obraz? Z fal radiowych, czy danych na dysku?
Przerabiałem to na Conanie Exiles, wejście do nowego biomu/dużego obozowiska powodowało chwilowego laga i dysk mielący na 100%. Średnia ilość FPS po na SSD był bez zmian, ale te lagi znikły.

Valhalla to bardzo wymagająca gra, lubi procesory od 6 rdzeni wzwyż.