Wymiana procesora i płyty głównej (zestaw) <250zł do FL studio i grania

witajcie!

w najbliższym czasie planuje wymianę płyty głównej i procesora.

Mój komputer ma służyć przede wszystkim do produkcji muzyki w programie FL Studio, internetu i grania w gry, jednak nie zależy mi na jakimś super mocnym sprzęcie, wystarczy żeby gry do 2012-13 roku śmigały na średnich detalach i system działał płynnie.

Budżet to do 250 zł lub mniej(podzespoły nowe lub używane obojętnie).

Chcę zamówić z allegro płytę główną w zestawie z procesorem i chłodzeniem(chyba że te które mam wystarczy).

Jako iż kompletnie nie znam się na procesorach i tego typu rzeczach podaje moją konfiguracje sprzetową, którą płyta musi obsłużyć:

RAM DDR2 3 GB

GeForce 8400 GS

Dysk ST3160215SCE ATA Device (149 GB)

Zastanawiałem się na zestawie jakiejś płyty głównej z prockiem core2quad lub core i3/i5 i kompletnie nie mam pojęcia co będzie najlepszą inwestycją, i czy lepsze (stosunek cena-wydajność) nie będą urządzenia firmy amd?

Jako że komputer ma służyć FL Studio zastanawia mnie też czy potrzebuję jakiejś zewnętrznej karty dźwiękowej czy czegoś w tym rodzaju

Proszę bardzo o pomoc

GeForce 8400 GS mając taką kartę graficzną zapomnij o grach z 2012-2013 roku. Powiększ budżet, bo za takie pieniądze niczego nie kupisz.

Jaki masz zasilacz?

Witam, i dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Zasilacz 300W. Dobra, rzeczywiście przesadziłem z tymi grami. Chodzi mi o to żeby komputer działał płynnie przy FL, youtube, bo głównie z tym są problemy (dzwiek i obraz spoźnia) no i z płynnością w grach (do 2008r. ? mniejsza i tak gram dość rzadko). Szczerze mówiąc zależy mi na tym żeby wydać jak najmniej a mieć znośnego kompa, nie jestem osobą o mega wygórowanych wymaganiach dotyczących wydajności ani geekiem.

Ponieważ kompetnie nie znam się na konfigurowaniu PC zastanawiam się jaki zestaw mógłbyś mi poleci. Z allegro, najlepiej nowy ponieważ z używanym sprzętem często mogą występować niespodziewane problemy.  

Powiedz co masz?

 

Podaj konkretną specyfikację komputera czyli model i ewentualnie marka każdego podzespołu np:

Płyta główna: Asus P5B-VM

Procesor: Core2Duo E4400 + chłodzenie BOX czy niereferencyjne…

itd.

 

Przy tym budżecie ~250zł zapomnij o nowych częściach, procesorach i3 i zejdź na ziemię…

nie rozumiem twojego pytania. napisałem że mam 

RAM DDR2 3 GB różne modele 4 kości w sumie

Wrzuć screena ze Speccy.

http://zapodaj.net/454513d544688.jpg.html

Ale bzdury piszesz ziom, widziałem na allegro zestawy normalnie w granicach 180-250-300 zł dobre core2duo i core2quady w zestawach z płytami i nawet chłodzenie się znalazło w jakiejs aukcji.

 

i3 rzeczywiście kosztowały ok 400 taki zestaw, mniejsza. inaczej skonstruuje pytanie:

“nie jestem osobą o mega wygórowanych wymaganiach dotyczących wydajności ani geekiem.”

jaki zestaw do 250 maks?

————————

Rzeczywiście się nie znasz i jeśli wiesz lepiej to nie pytaj…  Chcesz przetaktowanego quada kupić który nadaje się na śmietnik to proszę bardzo… Twoja kasa! 

 

Mi chodziło o to żeby pomóc ci jaknajlepiej dlatego zapytałem co masz - bo może uda się coś w tym poprawić, a nie od razu ładować 300 zł w używki które nie wiadomo ile posłużą… 

http://allegro.pl/plyta-asus-p5g41c-m-lx-oraz-intel-core-2-quad-i5010731282.html

 

Tylko zamontujesz 2 kości pamięci. Cudu się nie spodziewaj ale zamiast Celerona - Quad to już będzie potężny przyrost mocy. Oczywiście ten zasilacz 300W trochę mnie martwi napisz jaki to model. Grafika też jest tragiczna. 

Nawet jeśli kupisz coś takiego jak kolega wyżej proponuje to zasilacz tego nie wytrzyma. Cztery rdzenia na FL Studio stykają, jednak w tym 

programie liczy się również taktowanie.