Wymiana procesora i płyty głównej (zestaw) <250zł do FL studio i grania

(Czperx) #1

witajcie!

w najbliższym czasie planuje wymianę płyty głównej i procesora.

Mój komputer ma służyć przede wszystkim do produkcji muzyki w programie FL Studio, internetu i grania w gry, jednak nie zależy mi na jakimś super mocnym sprzęcie, wystarczy żeby gry do 2012-13 roku śmigały na średnich detalach i system działał płynnie.

Budżet to do 250 zł lub mniej(podzespoły nowe lub używane obojętnie).

Chcę zamówić z allegro płytę główną w zestawie z procesorem i chłodzeniem(chyba że te które mam wystarczy).

Jako iż kompletnie nie znam się na procesorach i tego typu rzeczach podaje moją konfiguracje sprzetową, którą płyta musi obsłużyć:

RAM DDR2 3 GB

GeForce 8400 GS

Dysk ST3160215SCE ATA Device (149 GB)

Zastanawiałem się na zestawie jakiejś płyty głównej z prockiem core2quad lub core i3/i5 i kompletnie nie mam pojęcia co będzie najlepszą inwestycją, i czy lepsze (stosunek cena-wydajność) nie będą urządzenia firmy amd?

Jako że komputer ma służyć FL Studio zastanawia mnie też czy potrzebuję jakiejś zewnętrznej karty dźwiękowej czy czegoś w tym rodzaju

Proszę bardzo o pomoc

(ADR1991) #2

GeForce 8400 GS mając taką kartę graficzną zapomnij o grach z 2012-2013 roku. Powiększ budżet, bo za takie pieniądze niczego nie kupisz.

Jaki masz zasilacz?

(Czperx) #3

Witam, i dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Zasilacz 300W. Dobra, rzeczywiście przesadziłem z tymi grami. Chodzi mi o to żeby komputer działał płynnie przy FL, youtube, bo głównie z tym są problemy (dzwiek i obraz spoźnia) no i z płynnością w grach (do 2008r. ? mniejsza i tak gram dość rzadko). Szczerze mówiąc zależy mi na tym żeby wydać jak najmniej a mieć znośnego kompa, nie jestem osobą o mega wygórowanych wymaganiach dotyczących wydajności ani geekiem.

Ponieważ kompetnie nie znam się na konfigurowaniu PC zastanawiam się jaki zestaw mógłbyś mi poleci. Z allegro, najlepiej nowy ponieważ z używanym sprzętem często mogą występować niespodziewane problemy.  

(adamk1985) #4

Powiedz co masz?

Podaj konkretną specyfikację komputera czyli model i ewentualnie marka każdego podzespołu np:

Płyta główna: Asus P5B-VM

Procesor: Core2Duo E4400 + chłodzenie BOX czy niereferencyjne…

itd.

Przy tym budżecie ~250zł zapomnij o nowych częściach, procesorach i3 i zejdź na ziemię…

(Czperx) #5

nie rozumiem twojego pytania. napisałem że mam 

RAM DDR2 3 GB różne modele 4 kości w sumie

(mrFreeze) #6

Wrzuć screena ze Speccy.

(Czperx) #7

http://zapodaj.net/454513d544688.jpg.html

(adamk1985) #8

Ale bzdury piszesz ziom, widziałem na allegro zestawy normalnie w granicach 180-250-300 zł dobre core2duo i core2quady w zestawach z płytami i nawet chłodzenie się znalazło w jakiejs aukcji.

i3 rzeczywiście kosztowały ok 400 taki zestaw, mniejsza. inaczej skonstruuje pytanie:

“nie jestem osobą o mega wygórowanych wymaganiach dotyczących wydajności ani geekiem.”

jaki zestaw do 250 maks?

————————

Rzeczywiście się nie znasz i jeśli wiesz lepiej to nie pytaj…  Chcesz przetaktowanego quada kupić który nadaje się na śmietnik to proszę bardzo… Twoja kasa! 

Mi chodziło o to żeby pomóc ci jaknajlepiej dlatego zapytałem co masz - bo może uda się coś w tym poprawić, a nie od razu ładować 300 zł w używki które nie wiadomo ile posłużą… 

(mrFreeze) #9

http://allegro.pl/plyta-asus-p5g41c-m-lx-oraz-intel-core-2-quad-i5010731282.html

Tylko zamontujesz 2 kości pamięci. Cudu się nie spodziewaj ale zamiast Celerona - Quad to już będzie potężny przyrost mocy. Oczywiście ten zasilacz 300W trochę mnie martwi napisz jaki to model. Grafika też jest tragiczna. 

(n0rmal) #10

Nawet jeśli kupisz coś takiego jak kolega wyżej proponuje to zasilacz tego nie wytrzyma. Cztery rdzenia na FL Studio stykają, jednak w tym 

programie liczy się również taktowanie.