Wymiana procesora i3-3250 na lepszy

Pytanie czy i3-3250 wymienić na i5-3570 czy dopłacić (~250 zł) do HT i 2 Mb Cache L3 więcej i +100 MHz więcej w turbo i wziąć i7-3770 tzn. czy dopłata jest warta zysku jaki dostane biorąc i7 (wersje z K mnie nie interesują bo moja płyta i tak nie pozwala podkręcać a po drugie nie chce kupować starych i dodatkowo podkręcanych tyle lat procków i jeszcze trzeba za to extra dopłacić)

PS. BIOS mam najnowszy i pozwoli na obsługę każdego z tych procków
PS2 Na razie procek starcza bez problemu pod moją kartę (RX 560), ale za rok najpóźniej dwa wymienię ją na jakiegoś “średniaka” (za ok tysiaka) kolejnej generacji GPU i procek na pewno nie da rady.

Jeżeli Ci ‘starcza’ to nie wymieniaj.

A może jednak ktoś mi odpowie który procek lepiej się opłaca…

ten za 400 PLN (passmark 7076)

czy ten za 650 PLN (passmark 9303)

tak jak pisałem za rok kupię kartę nowej generacji za około tysiaka a mój i3-3250 (passmark 4438) nie da rady

Skąd wiesz jaką dokładnie kartę kupisz za 1000 zł w przyszłym roku? Wróć z pytaniem jak będziesz zdecydowany. Teraz to takie gdybanie.

Uzywany i5 2500 jest do dostania w dobrej cenie.

Drogo, niby zysk 2x, ale… nie przekonuje mnie to. 650…, to sprzedając stary, można już myśleć o nowej platformie. Drobny upgrade bym celował w granicach ~~200 + to co wpadnie za stary.

I5 3470 jest tylko o 200 MHz wolniejszy od 3570 a kosztuje w granicach 200 zł.

Faktycznie wybierane przeze mnie najlepsze procki z danej serii pod 1155 charakteryzują się tym że trzeba za nie mocno przepłacić, bo właśnie są najlepsze… zresztą mam czas do pensji tj pierwszego na decyzję… myślicie że mój i3-3250 pójdzie szybko za 150 zł jak go wystawię po wymianie ?

Skąd wiem że procek nie da rady ? Bo teraz na RX 560 zdarzają się w grach (póki co sporadycznie) miejsca wybitnie procesorowe i mój i3 dostaje zadyszki, dodatkowo testowałem te same miejsca z wyłączonym HT i dostawał nie zadyszki a co najmniej palpitacji jeśli nie zawału więc przy ~2x lepszej karcie graficznej i grach pisanych obecnie na minimum 4 rdzenie takie sytuacje będą zdarzały się co chwilę.

Ciężko powiedzieć, sprawdź w archiwum pewnego serwisu na A po ile chodziły (i czy). Obecnie jestz a 120 ileś jeden, a drugi drożej. Kwestia jak popyt.